Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

PlayStation a Xbox odolali. Mobily herný trh nezvalcovali

28.05.2014, 11:25 | Michal Korec

Rok 2013 bol vo videohernom priemysle jedným z najnapínavejších. Ukázal silné aj slabé stránky všetkých jeho segmentov: od stomiliónových AAA hier, cez stredný prúd a nezávislé štúdiá až po mobilné zariadenia.

 • Tlačiť
 • 0

Uplynulých dvanásť mesiacoch tvár biznisu výrazne zmenilo. No čo je ešte dôležitejšie, prinieslo aj trocha optimizmu. Nie každý hráč má za sebou najlepší rok, jasnými víťazmi sú Sony (s novou PlayStation 4) či Take Two (s hitovkou Grand Theft Auto V). Nové konzoly majú solídny úspech, ale konkurencia nespí, do ringu vstupujú vyzývatelia ako napríklad Amazon a jeho Fire TV.

Ťažká konzolová cesta

Sony po skúsenostiach z minulosti cítila šancu nečakať na konkurenta a predstaviť novú PlayStation čo najskôr. Po solídnom uvedení vo februári prišla výstava E3, kde si získala priazeň fanúšikov: zameriava sa na hráčov, dovolí vymieňať si hry, je lacnejšia. Aj reklamná kampaň sa niesla v tomto duchu, jej headline znel This Is 4 the Players (Toto je pre hráčov).

Predaj PS4 odštartoval v Severnej Amerike 15. novembra 2013. Za prvých 24 hodín sa predalo viac ako milión konzol, čo bol skvelý signál na trhu, kde dominoval Microsoft s Xboxom. Pôvodný cieľ bol predať päť miliónov PS4 do konca marca tohto roka, predalo sa ich sedem miliónov. Navyše, Sony podchytila komunitu vývojárov: mala pri štarte nielen veľké AAA hry, ale aj menšie nezávislé tituly. Vďaka nim má už solídny herný kalendár.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.