Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stále dobrý

28.05.2014, 11:25 | Jozef Andacký | © 2014 News and Media Holding

Keď sa TREND minulý rok manažérov slovenských itečkových firiem pýtal, ako vnímajú vývoj v sektore, odpovede boli pomerne opatrné. „Počet nových biznis príležitostí a projektov na Slovensku klesá, komerčný sektor šetrí,“ uviedol napríklad šéf Datalanu Michal Klačan.

 • Tlačiť
 • 0

Pohľad na lanské čísla dodávateľov info-komunikačných technológií naznačuje, že toto hodnotenie nestratilo na aktuálnosti. Rok 2013 bol v niektorých aspektoch o niečo slabší ako rok 2012, keď sa zdalo, že kríza si vzala oddychový čas – ale vo finále je stále dobrý.

Viac firiem, viac údajov

Na analýzu slovenského IT biznisu mal TREND tento rok dáta z podstatne väčšej vzorky dodávateľov ako v minulosti. Niežeby firmy výraznejšie zmenili stratégiu, čo sa týka publikovania finančných čísiel. Pomohol novospustený Register účtovných závierok. Cez ten sa možno dostať k súvahám a výsledovkám, ktoré firmy posielajú na úrady ako súčasť daňového priznania.

Vďaka tomu do štatistík a prehľadových tabuliek TRENDU vstúpili viacerí veľkí hráči slovenského itečkového biznisu: IBM, Oracle, Ditec, Sevitech, Microcomp – Computersystém či Anext. Ide o viac či menej tradičné značky s mnohomiliónovými tržbami a relevantnými obchodnými vzťahmi naprieč viacerými zákazníckymi segmentmi. Pravda, informácie nad rámec účtovej závierky, o produktovej a zákazníckej štruktúre výnosov, k dispozícii stále nie sú.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.