Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Top udalosti roka 2013/2014

28.05.2014, 11:25

 • Tlačiť
 • 0

Cloud is cloud

1 Je to možno až príliš optimistické tvrdenie, no zdá sa, že otrepaný itečkový buzzword konečne začal aj na Slovensku nadobúdať reálnejšie kontúry. Nie je reč o spotrebiteľoch – tí už na cloude frčia roky a nerobia z toho vedu. No teraz sa k nim pridávajú aj firmy. „Nechceme byť itečkári, chceme byť pečivári,“ objasňuje motiváciu napríklad finančný riaditeľ horalkového I.D.C. Holdingu Marek Gombita. Jedna-dve lastovičky, samozrejme, ešte leto nerobia, no možno očakávať, že bujnejúce portfólio poskytovateľov cloudových služieb priláka ďalších členov kŕdľa.

Informatizácia je späť

2 V septembri 2013 Národná rada SR schválila zákon o e-governmente. Na to, že šlo o megadôležitú právnu normu, ktorá upravuje povinnosť úradov umožniť občanom a firmám vybavovať svoje záležitosti online, prebehla jej príprava až podozrivo hladko. „Očakávame podstatné zvýšenie celkovej efektívnosti, pružnosti a bezpečnosti elektronickej komunikácie,“ dušoval sa pri schvaľovaní zákona minister financií Peter Kažimír. Nebude to hneď: štátne inštitúcie dostali trojročný odklad, počas ktorého musia dobudovať svoje e-služby. No informatizačným projektom sa kráti čas predovšetkým kvôli čerpaniu eurofondov na ich financovanie. Vlani znova hrozilo, že Slovensko nestihne minúť príslušnú časť OPIS, no napokon sa to predsa len dalo. Informatizácia viditeľne (no, viditeľne...) napreduje: vedeli ste, že od prvého januára máte na úrade vlády založenú osobnú e-mailovú schránku na doručovanie elektronických dokumentov a že môžete požiadať o čipový občiansky preukaz so zaručeným elektronickým podpisom?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v infotechnológiách

Súvisiace články

Kedy dôjde trpezlivosť

Kedy dôjde trpezlivosť

Jeden zlý zákon alebo opatrenie neprinesie absolútnu skazu, ale keď sa premnožia, majú na odvetvie info-komunikačných technológií neblahé dôsledky

Elita s novými tvárami

Prepojenie biznisu a politiky je hlbšie, ako som si myslel

Veci, ktoré sa zatiaľ v živote naučil

Uniknúť z hypotéky bude ľahšie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.