Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako električka zmení Petržalku

18.06.2014 | Daniel Suchý

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

18.06.2014 | asisomtoja

Mne toto nadsenie okolo elektricky a uzemie okolo nej pripomina T.Williamsa a jeho Elektricku zvanu Tuzba
dej:

Hra zobrazuje konflikt medzi neurotickou a v spomienkach žijúcou ženu (pani Patoprstou) s jej drsným a realistickým švagrom (pan Vtacnik). Hlavná téma je teda konflikt medzi ilúziou o zelenom okoli Chorvatskeho ramena prechádzajúcou v sebaklam a realizmom prechádzajúcim v prízemnosť. V hre víťazí realizmus. Milan Elenu znásilní a Elena, ktorej to nikto nechce uveriť, odvezú od ústavu pre choromyseľných.
(povodny text opajcnuty z wikipedie. mena hlavnych postav by sa urcite dali nahradit aj inymi)

18.06.2014 | citatelTrendu

Úprimne petržalčanov ľutujem, doteraz mali perfektné spoje, objektívne Petržalčania mali najlepšie poriešenú dopravu všetkými smermi. Odteraz ioch čaká zvážanie k električke, následne hromadný prestup na Šafku. Čo je na tom luxusné?
Mestskí politici neboli schopní donútiť veľkých developerov na potiahnuté električkových koľají popri Eurovei k Autobusovej stanici Mlynské Nivy, samozrejme perspektívne ťahať koľaje ďalej po Prievozskej až k P.B. Ide sa tam stavať nielen Twin City ale ďalšie veľké administratívne centrá, reálne tisícky pracovných miest. Ako chcú rýchlu MHD, keď nerátajú s koľajovou dopravou? To si politici myslia, že to vyriešia trolejbusy a autobusy, tie budú v zápche. V Bratislave sa musí budovať eletričkové koľaja, inak MHD skolabuje a pribudne ešte viac áut.

19.06.2014 | dks

obavam sa, aby to neskoncilo elektrickovym pasom, par zastavkami, chodnikom ("idealne" zdielanym s cyklo), nejakym novinovym a zmrzlinovym stankom. po krasnych vizualizaciach ani stopy.
ani to centrum sa nepotiahne kvoli strate prirodzeneho prepojenia - osobnej dopravy.
sluzby, maloochob, ani biznis sa tam seriozne rozvijat nebude. vid dlhorocny stav po terasach po celej petrzalke.
rad by som sa mylil, ze to nakoniec dopadne, ako vacsina veci u nas.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.