Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo to vlastne jeme

23.06.2014 | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

23.06.2014 | Roman Kanala

Na Americku je nebezpečná aj pizza. Na nej nie je syr, ale analog cheese. To je chemický produkt vynájdený v traderskej firme Cargill, ktorý má ochraňovať distribútorov syra pred fluktuáciami cien syra. Takže syr tam je len v stopovom množstve pre chuť, ostatné sú plnidlá, stabilizátory plnidiel a dochucovače. Za vylepšenie tohto nechutného vzorca o pár rokov neskôr získali aj nejaké ceny a samozrejme je všetko patentované, aby im tie prasačiny vynášali licenčné poplatky.

Tu sa tým chváli Cargill, ale o množstvách v zmesi mlčí:
http://www.cargillf...

Podľa servera profesionálov "potravín", má to základné vlastnosti syra, teda farbu, chuť, konzistenciu, vláčnosť, topenie v teple, ...
http://www.foodproc...

Tu je patent na jednu z tých chemických zmesí bez syra (áno, úplne bez syra):
http://www.google.c...

Stále viac sa približujeme k Soylent Green, kde sa jedlo vyrobí z akejkoľvek organickej hmoty.

23.06.2014 | hulo11

Má ochraňovať distribútorov syra pred fluktuáciami cien syra? Nie náhodou výrobcov mrazenej pizze pred výkyvmi cien syra? Syrári vďaka tejto chémii skôr prišli o kšeft.

23.06.2014 | Roman Kanala

Má ochraňovať priekupníkov so syrom na rôznych stupňoch reťazca. Nehrajme sa so slovíčkami. Dôležité je, že určite nechráni verejné zdravie a záujmy spotrebiteľa.

16.07.2014 | SNfinancie

Fuj velebnosti, chce se mi blejt!

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.