Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Čo také môže ovplyvniť priateľ

09.07.2014, 10:39 | Ján Kováč | © 2014 News and Media Holding

Keby existovali len oficiálne biznis aktivity Miroslava Výboha, radil by sa medzi stredné podniky. Podľa Obchodného registra SR totiž sedí len v dozornej rade spoločnosti AMW a tá má obrat tri milióny eur.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Zároveň by bol zrejme jediným stredným podnikateľom zo Slovenska, ktorý si uvádza ako bydlisko Monte Carlo. Život v hlavnom meste Monackého kniežatstva je totiž mimoriadne nákladný. Aj z toho je zrejmé, že komplexný obraz o Výbohových aktivitách sa nedá nájsť v slovenskom obchodnom registri. Dá sa iba pospájať z výpovedí a konania ľudí, ktorí s ním priamo či nepriamo prichádzajú do styku.

Nič nepovedať

Slovensko sa delí na ľudí, ktorí spolupracujú s M. Výbohom, a na tých, ktorí s ním nespolupracujú. Tieto dve skupiny majú jedno spoločné: boja sa hovoriť. Sú mimoriadne striedmi v oficiálnej aj neoficiálnej komunikácii s novinármi. Príkladom je generálny riaditeľ Doprastavu Juraj Androvič. Autor tohto článku s ním absolvoval ešte pri starej akcionárskej štruktúre takmer dvojhodinové interview. Keď sa zmenili pomery a podľa informácií a indícií TRENDU získal v Doprastave vplyv M. Výboh, šéf Doprastavu nedvíha telefón a neodpovedá na e-maily ani textové správy. V takejto situácii je napísať biznis profil M. Výboha ťažkou úlohou. Ale keďže chodí po tomto svete ako všetci ostatní, zanecháva za sebou stopy.

Prípad Bohunice

Zo sivých eminencií Smeru-SD má energetiku na starosti najmä Jozef Brhel. Výnimkou sú však jadrové elektrárne. Okolo nich sa podľa viacerých zdrojov, ktoré nechceli byť menované, točí najmä M. Výboh. Ide o biznis Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS), ktorá pripravuje výstavbu nového bloku v atómovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach. A ide aj o zvažovaný predaj Slovenských elektrární. V oboch prípadoch sa má M. Výboh podľa zdrojov TRENDU pozicionovať do úlohy spojky.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 27/2014. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.