Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Politický príbeh elektrární

13.08.2014, 11:07 | Marián Leško | © 2014 News and Media Holding

Pred tromi týždňami sa uskutočnila policajná razia v Slovenských elektrárňach. Rozsiahlu akciu komentoval i predseda vlády. Povedal, že pred privatizáciou elektrární došlo k prehodnoteniu ich majetku tak, aby sa výrazne znížila ich kúpna cena.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Podľa neho vraj bola podpísaná neuveriteľne zlá zmluva o prenájme Gabčíkova, pre ktorú štát prišiel o stovky miliónov eur. „Toto všetko je konečne predmetom skúmania orgánov činných v trestnom konaní,“ vyhlásil Robert Fico. Pretože k privatizácii došlo v roku 2006, teda v čase, keď nastúpila prvá Ficova vláda, slovo „konečne“ je v premiérovom výroku ťažko pochopiteľné.

Ak skutočným dôvodom razie bol fakt, že štát a jeho občania utrpeli obrovskú škodu, treba sa pýtať, prečo prišli policajti do podniku až tak neskoro. Keby polícia zriadila pred dvadsiatimi rokmi v elektrárňach svoje vysunuté pracovisko, tak by sa tam jej vyšetrovatelia určite nenudili. Lebo politickí nominanti a politické reprezentácie „spravovali“ Slovenské elektrárne tak, že aj pri zbežnom pohľade išlo o veľmi podozrivé aktivity.

Veľkorysosť pred likvidáciou

Československá atómová komisia už v roku 1989 o jadrovej elektrárni v Jaslovských Bohuniciach skonštatovala, že nedosahuje medzinárodnú úroveň jadrovej bezpečnosti. Prednovembrová vláda preto rozhodla, že sa elektráreň odstaví najneskôr v roku 1995. Aby do tohto termínu mohli dva bloky produkovať, slovenská vláda v nich v rokoch 1991 až 1993 financovala rekonštrukciu za dve miliardy korún.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.