Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vypustený projekt

13.08.2014, 11:07 | Tomáš Pergler

O českých investíciách slovenského podnikateľa Milana Fiľa sa veľa nehovorí. Hoci jeho skupina Eco-Invest má v Česku nezanedbateľnú časť aktív.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Trafo CZ v Hradci Králové je najväčším českým výrobcom distribučných transformátorov, CentroNet zasa v Prahe prevádzkuje optickú telekomunikačnú sieť. S podnikateľom Jánom Kováčikom si M. Fiľo rozdelil podiel v spoločnosti Hybernia, ktorá zrekonštruovala Dům u Hybernů v centre hlavného mesta, kde uvádza muzikály a spoločenské akcie. Dlhodobo ziskové je iba Trafo, no aj ostatné Fiľove investície sa dajú hodnotiť ako relatívne úspešné, keďže sa ich podarilo zrealizovať a fungujú.

To sa však nedá povedať o realitných plánoch v štvrtej mestskej časti Prahy. Už pred deviatimi rokmi Eco-Invest zvíťazil vo verejnej súťaži na privatizáciu prírodného kúpaliska Lhotka. Pôvodný zámer na vybudovanie rezidenčného bývania odvtedy opakovane stroskotáva na nesúhlase mestských úradov a občianskych aktivistov. Kedysi obľúbené kúpalisko sa premenilo na sklad odpadkov, do ktorého sa nasťahovali bezdomovci a kde polícia už našla niekoľko hľadaných osôb. Riešenie v podobe výmeny za iný pozemok sa zatiaľ nenašlo.

Areál pražského kúpaliska Lhotka dnes priťahuje najmä bezdomovcovZdroj: Tomáš Novák

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.