Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo si tu staviame

08.10.2014, 11:38 | Patrik Garaj | © 2014 News and Media Holding

Kam smeruje slovenská architektúra? Stúpa jej kvalita? Ktorí tvorcovia navrhujú najzaujímavejšie stavby? Chcú investori progresívne riešenia? Buduje sa kvalita len v bohatých regiónoch? Na všetky tieto otázky prináša odpoveď slovenská architektonická jeseň.

 • Tlačiť
 • 0

Slovensko je architektonická veľmoc. Taký dojem môže nadobudnúť človek, ktorý si spočíta, koľko sa u nás udeľuje cien za architektúru. V tomto a v najbližších týždňoch sa odovzdávajú hneď štyri: CEZAAR, Cena ARCH, Cena Dušana Jurkoviča a Stavba roka. Či to nie je priveľa, by bolo na samostatnú diskusiu. Pozitívne je, že verejnosť má takto dosť možností dozvedieť sa, čo kvalitné sa na Slovensku stavia. Pri detailnejšom pohľade na nominácie sa dá o stave slovenskej architektúry zistiť aj viac.

Konverzia Elektrárne Piešťany.Zdroj: Paťo Safko

Máme elitu

Slovenská komora architektov v súčasnosti registruje vyše tisícpäťsto autorizovaných architektov. Ďalší pracujú bez pečiatky, a preto je v skutočnosti tvorcov ešte viac. To by mohlo vyvolať dojem, že v obrázkových galériách architektonických cien sa to bude hemžiť množstvom mien a rôznorodými dielami. Už letmý pohľad na tohtoročné nominácie však ukazuje, že to nie je celkom tak.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - kvalitná architektúra

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.