Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Diskotéka je ťažký oriešok

11.10.2014 | Peter Sagan

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

11.10.2014 | InsiderDCA

Dobrý deň,

Zaujímavý článok... dobre napísaný a vyrovnaný.
Je správne zaradený do kategórie Failure Stories, ale aj tak by som tvrdil že tento projekt žiadne zlyhanie určite nebol.

Dovolil by som si však oponovať s tvrdením o červených číslach v prvom roku, v skutočnosti to bol napriek ako to autor správne nazval "neskúsenosťou" a možno aj ilúziami vcelku profitový rok (hlavne vďaka zimným mesiacom).

Dva roky sú však dosť na nabratie skúseností a keď má človek prehľad a rozum .. a pozná svoje možnosti, vie čo je dlhodobo efektívne. Dnes by som to už len nazval tak že Dubnica a jej blízke okolie, nie je priaznivo naklonené malým podnikateľom a už vôbec nie v takomto odvetí podnikania. DCA je špecifická v typoch ľudí ... neprajníkov.
Takáto skúsenosť však človeka len naplní skúsenosťou a dúfajme možno že niekto tieto skúsenosti dokáže v ďalšom podnikaní reinvestovať.

12.10.2014 | Roman Kanala

Ak boli problémom ribízkovia a holofojtoši, tak by vtedy pomohlo kontrolovať občianske a zakázať vstup ribízkom pod 18. Na holofojtošov zas platí vytiahnuť vyššie ceny a zaviesť vstupné, v ktorom je zahrnutá povinná spotreba. Žiadne pivo, len drahá minerálka, vína a kvalitný alkohol. Hudbu prispôsobiť nie aktuálnej klientele ribízkov, ale cieľovej želanej klientele zarábajúcich tridsiatnikov. Hlavne žiadnu masovú reklamu, ani nič, čo priťahuje holofojtošov. Prípadne si zaplatiť vyhadzovačov a zaviesť čiernu listinu - kto sa nezmestí do kože, dostane dištanc. Behom pol roka by si ľudia zvykli a začali tam chodiť.

14.10.2014 | bluehen

No tomu veru hovorim biznis plan, vrazit taku sumu do prenajatych priestorov, navyse financovanu z uveru... hodnotit zakaznika len z hladiska veku a nie pohlavia - na diskotekach prachy utracaju chlapici co lovia zenusky, ak tam nie su hoci i zaplatene roztlieskavacky idu inde, to je pravidlo c. 2, pravidlo c. 1 - nefinancovat uverom, neocakavat navratnost, skor to brat ako prestiz pre synacika, ak z toho vyrastie premenit na hernu a podvadzat s dph.

14.10.2014 | Roman Kanala

Ak som to správne pochopil, majitelia so zatvorením podniku počkali, až kým nesplatia úver a zavreli to z iných dôvodov, ako bankrot. Jednoducho stratili chuť podnikať v tej branži, alebo to je niečo, čo sa nedá do novín napísať, ako politický tlak či výpalné.

Práve preto, že to mali malé, bolo treba robiť opatrenia, aby tam nechodilo toľko ľudí, a časť klientely nezodpovedajúcej cieľovej skupine odradiť vstupným, cenami, kontrolou plnoletosti. Namiesto toho tam stále chodili masy. Škoda. Ale aj neúspech treba premeniť na niečo pozitívne, inak to nemá zmysel. Je dobre, že sa to tu objavilo formou článku.

15.10.2014 | bluehen

V riadkoch moze byt skryte hocico, aj ci sa nakoniec dostali zo straty (ci aspon splatili svoju cast investicie) alebo sa len priblizili k jej splateniu.

"Firma sa po splatení úveru pomaly dostávala do miernych čiernych čísiel, nakoniec však začiatkom roka 2013 podnikatelia disko bar zatvorili. "

alebo
"Akcie pod holým nebom mesačne priniesli „k dobru“ aj päťtisíc eur, ale v konečnom zúčtovaní za rok to pomohlo iba sa priblížiť k nulovému výsledku hospodárenia."

Ked ma trzbu 2000 eur, a zrazu zarobi (ak nie zisk aspon vytvorena pridana hodnota) 5000 eur za noc na 100 ludoch je dost neuveritelne. Navyse vacsinou na chudobnych teenageroch z priemerneho malomesta.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.