Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Oceliareň upadá, konflikty pribúdajú

08.10.2014, 11:38 | Martin Jesný | © 2014 News and Media Holding

Riešenie ťažkostí východoslovenskej oceliarne Slovakia Steel Mills (SSM) ostáva v nedohľadne. Jej hlavný veriteľ Česká exportní banka (ČEB) sa už určitý čas pokúša predať pohľadávku za vyše 160 miliónov eur, ktorá má kryť poskytnutý úver.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Hlavný akcionár tohto štátneho peňažného ústavu – Ministerstvo financií ČR – tlačí na čo najvyššiu návratnosť požičaných peňazí.

Otázna návratnosť

Minioceliareň Slovakia Steel Mills nemá v Strážskom komplexnú metalurgiu, len z pretaveného šrotu produkuje od roku 2010 oceľové výrobky. Majiteľom je holandská firma Steel Assets Management. Za jej hlavného akcionára sa považuje Braňo Prieložný, kedysi partner už neexistujúcej finančnej skupiny Istrokapitál. Menšinový podiel má ďalší z jej zakladateľov Mario Hoffmann, ktorý dodnes využíva značku Istrokapital ako strechu pre svoj biznis. Je akcionárom J&T Finance Group, pod európsku akciovú spoločnosť Istrokapital patrí najmä biznis skupiny Poštovej banky.

Výstavbu minioceliarne financovala z veľkej časti Česká exportná banka. V rámci podpory exportu českých produktov a technológií pokryla vyše dve tretiny z nákladov na vznik fabriky vo výške 220 miliónov eur.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.