Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Internet rozhýbal Maďarov

29.10.2014, 11:09 | jma | jz | lehu | fil | © 2014 News and Media Holding

Aktuality svet

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

Ukrajina si zvolila Európu

Po spočítaní vyše 90 percent hlasov, ktoré v nedeľu vhodili Ukrajinci do volebných schránok, zvíťazil v mimoriadne sledovaných predčasných parlamentných voľbách prekvapivo Ľudový front premiéra Arsenija Jaceňuka so ziskom 22,2 percenta hlasov. Tesne druhý zrejme skončí favorizovaný Blok prezidenta Petra Porošenka (21,8 percenta), s odstupom strana Svojpomoc ľvovského starostu Andrija Sadového (11 percent) a proruský Opozičný blok (9,3 percenta). Výsledky potvrdzujú proeurópsku orientáciu krajiny a prepad krajne nacionalistických a extrémistických strán a a hnutí. Pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) označili voľby za slobodné a demokratické. Napriek mnohým konkrétnym výhradám v ich príprave a priebehu oficiálna Moskva ústami ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova naznačila, že ich výsledky rešpektuje. Napriek tomu ruský minister v rozhovore pre televíziu LifeNews a denník Izvestija vyhlásil, že Rusko uzná aj výsledky separátnych volieb na Ukrajine, ktoré sa majú konať 2. novembra v samozvanej Doneckej ľudovej republike a Luhanskej ľudovej republike. Tie budú podľa neho „dôležité z hľadiska legitimizácie moci“.

Internet rozhýbal Maďarov

Autoritárske praktiky maďarského premiéra Viktora Orbána Maďarov do ulíc vo väčších počtoch obvykle nevyháňajú. Rozsiahlejšie demonštrácie v Budapešti však vyvolala v nedeľu večer hrozba zdanenia internetu. Míting pritiahol desaťtisíce ľudí, po pokojnom proteste začala skupina maskovaných útočníkov hádzať počítačové komponenty na sídlo Fideszu. Polícia zadržala šesť ľudí. Protestujúci tvrdia, že daň zhorší prístup k informáciám a odtrhne Maďarsko od ostatného sveta. Podobne ako v minulosti dane pre banky či telekomy má nová daň, prvá svojho druhu na svete, zaplátať diery v rozpočte na budúci rok. Za každý prenesený gigabajt sa má štátu platiť päťdesiat centov. Fidesz v reakcii na protesty sľúbil, že daň bude mať horný limit v prepočte mesačne na osobu maximálne 2,3 eura.

Zdroj: Marián Kamenský

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.