Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaká nás desaťročie pestrosti pohonov áut

19.11.2014, 11:31 | Martin Jesný | © 2014 News and Media Holding

Hoci vo Volkswagene, druhej najväčšej automobilovej skupine sveta, šéfuje vývoju elektropohonov, zďaleka ich nepovažuje za jediný správny spôsob, ako uviesť auto do chodu.

 • Tlačiť
 • 0

Thomas Lieber zdôrazňuje, že automobilky musia spolu s energetickými firmami pripraviť infraštruktúru aj dostatočnú ponuku modelov, aby si súkromný či firemný zákazník mohol vybrať auto, ktoré zapadne do jeho dopravného režimu.

Kancelárka Angela Merkelová vyhlásila, že chce mať na nemeckých cestách do roku 2020 milión áut s elektrickým pohonom. Je to úloha, cieľ alebo čisto politické vyhlásenie?

Podľa mňa to je pozitívne formulovaný cieľ. Ak sa zrátajú všetky autá, ktoré majú elektrický pohon, teda čisto elektrické autá a všetky typy hybridov, nemal by byť problém ten počet dosiahnuť. Očakávame, že rast ponuky klasických hybridov, ako aj plug-in hybridných áut už čoskoro zvýši ich objemy výroby a prinesie pokles predajných cien na úroveň štandardných osobných áut. To prinesie ďalší rast predajov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - pre koho sú elektromobily

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.