Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Nikola House je o detailoch

19.11.2014, 11:31 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Čudný názov, ale v zásade logický. Malá bratislavská novostavba s 30 bytmi Nikola House totiž stojí na Teslovej ulici v Bratislave. A krstné meno známeho vynálezcu bolo práve Nikola. Investorom bytovky na rozhraní priemyselnej a obytnej zóny je rakúska spoločnosť ISE.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Extra reality

Rozvíjajúca sa zóna

Projekt leží v území ohraničenom rekreačným areálom jazera Štrkovec a rušnou dopravnou tepnou Trnavská cesta. Hoci sa lokalita postupne mení na rezidenčnú, v tesnej blízkosti stále možno nájsť veľkú Billu, staré sklady a priemyselné haly, ako aj modernejšie vyzerajúce kancelárie. Sem-tam sa pritrafí i menšia bytovka či rodinný dom. Trochu guláš.

Nikola House nevyčnieva a so svojimi štyrmi podlažiami sa až netradične začlenila do okolia, hoci jej farebnosť je výrazná. Dokonca sa drží uličnej čiary. Obyvateľov bude tešiť blízka dostupnosť Štrkovca, cez slnečný víkend prepchaného bežcami a kočíkujúcimi susedmi, ako aj poloha uprostred hlavných dopravných ťahov a zároveň v tichu bočnej uličky. Otázkou je práve osud priemyselného areálu oproti a ďalších nepekných objektov v blízkosti. Buď ostanú stáť na dlhé roky, čo je zlé riešenie, alebo ich začnú búrať, čo tiež nie je najlepšie.

Zdroj: Ľuboš Mistrík

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 46/2014. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.