Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vesmírna krajina alebo lono prírody

19.11.2014, 11:31 | Jozef Ďurica

Rezidenčné komplexy v okolí Bratislavy, ktorých vzniklo za posledné roky mnoho, často nedopadli dobre pre nedobudovanú infraštruktúru, chýbajúcu občiansku vybavenosť, dlhodobú výstavbu v okolí už postavených domov a preťažené cesty v dopravnej špičke.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Ľudská mierka

Už pri prvom pohľade vidíme, že tento projekt je iný. Upravený areál s bohatou záhradnou architektúrou, budovy s ľudskou mierkou a prírodným materiálovým riešením v podobe drevených obkladov. V samom strede komplexu čaká umelé jazierko s lávkou a akési nádvorie, kde sa môžu ľudia z komunity stretávať. Oplotenia medzi objektmi sú priehľadné pletivové, čo dáva ešte viac vyniknúť zeleni vôkol budov. Parcely čakajúce na výstavbu sú taktiež upravené s pokosenou trávou. Nechýba vybavenie pre deti v podobe detského ihriska alebo materskej školy.

Pri jazere

V málopodlažnom dome pri jazere sú všetky byty predané okrem predajného miesta, zariadeného ako vzorový byt. Pri obhliadke nenachádzame žiadnu technickú chybu. Čo oceňujeme, je vybavenie bytu plynovým kotlom na výrobu teplej úžitkovej vody a kúrenia.

Zdroj: Ľuboš Mistrík

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.