Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zeman sa už k 17. novembru nehodí

19.11.2014, 11:31 | fil | leg | lehu | © 2014 News and Media Holding

Aktuality svet

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

Prezidenti V4 Ukrajinu podporili

Aj keď išlo o prezidentov a nie o mocensky dôležitejších premiérov, predsa len štáty Vyšehradskej štvorky v nedeľu v Bratislave vyjadrili podporu Ukrajine. Urobili tak na schôdzke s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom a v čase, keď sa podľa NATO a OBSE na východ Ukrajiny presunula neoznačená ruská vojenská technika. „Všetky krajiny V4 potvrdili, že to, čo sa (v marci) stalo na Kryme, bola anexia a agresia. Všetky štáty V4 sa spoločne zhodli, že je potrebný jednotný postup EÚ a sankcie boli potrebné,“ citovala ČTK slovenského prezidenta Andreja Kisku. Spolu s nemeckým prezidentom Joachimom Gauckom si potom politici pripomenuli Nežnú revolúciu. Medzi účastníkmi bol aj maďarský prezident János Áder, ktorého krajina na čele s Viktorom Orbánom je inak známa náklonnosťou k Moskve. Nechýbal ani český prezident Miloš Zeman. Podľa agentúry SITA P. Porošenka chválil a vyhlásil, že ak by hlasoval v ukrajinských voľbách, volil by jeho stranu. Zemanov hovorca však spresňoval slová o ruskej „agresii“, ktorú podľa neho treba odlišovať od invázie. P. Porošenka na Slovensku zaujímalo, ako bude pokračovať reverzný tok plynu na Ukrajinu. Podľa jeho úradu dostal od Slovákov „jasné garancie“.

Zeman sa už k 17. novembru nehodí

Program pražských osláv 25. výročia pádu komunistického režimu v Československu zatienil protest proti českému prezidentovi Milošovi Zemanovi. Účastníci zhromaždenia počas jeho prejavu pískali a hádzali po ňom predmety. Zásah vajcom do hlavy sa namiesto M. Zemana neprávom ušiel nemeckému prezidentovi Joachimovi Gauckovi (nemecká ambasáda však na toto tvrdenie Zemanovho hovorcu zareagovala, že J. Gaucka zasiahla len škrupina vajíčka, spresnené 28.11.2014). Demonštranti držali nad hlavami symbolickú červenú kartu a dožadovali sa abdikácie hlavy štátu. Menší protest proti M. Zemanovi sa uskutočnil aj v Brne. Český prezident v ostatnom období pobúril verejnosť vulgárnymi vyjadreniami v rozhlase. Kritiky sa dočkal aj za cestu do Číny, za spochybňovanie faktu ruskej vojenskej angažovanosti na východe Ukrajiny či tvrdosti zákroku pri demonštrácii spred 25 rokov.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.