Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mochovce zdražejú, štát ich lepšie postráži

26.11.2014, 11:27 | Ján Kováč | © 2014 News and Media Holding

Talianska spoločnosť Enel, ktorá kontroluje Slovenské elektrárne (SE), nebude na rok 2014 spomínať s úsmevom. Polícia aj Najvyšší kontrolný úrad preverujú podozrenia z machinácií pred privatizáciou a podľa informácií TRENDU aj po nej.

 • Tlačiť
 • 0

Ale jedna príjemná spomienka sa Enelu, ktorý v SE vlastní 66 percent akcií, predsa len zachová. Štát ako minoritný akcionár na valnom zhromaždení schválil zvýšenie rozpočtu na rozšírenie Jadrovej elektrárne Mochovce o dva nové bloky. Rozpočet vzrastie z 3,8 na 4,6 miliardy eur. Nové termíny dostavby sú rok 2016 v prípade tretieho bloku a 2017 v prípade štvrtého. Štát tiež potvrdil plán budovať ďalší jadrový zdroj v Jaslovských Bohuniciach. Ministerstvo hospodárstva napriek tlaku Slovenských elektrární a niektorých záujmových združení zapracovalo tento plán do svojho strategického dokumentu s názvom Energetická politika SR.

Viac štátnej kontroly

Aby SE získali súhlas so zvýšením rozpočtu, museli splniť viaceré podmienky rezortu hospodárstva. Najmä majú dovoliť ministerstvu hospodárstva, aby im viac pozeral na prsty.

SE ešte predtým v Mochovciach novinárom odprezentovali, v akom štádiu je výstavba dvoch nových blokov, z ktorých každý bude mať výkon 471 megawattov. Na porovnanie, SE v súčasnosti prevádzkujú necelých šesťtisíc megawattov inštalovaného výkonu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + jadrová energetika

Súvisiace články

Mochovce sa majú opäť predražiť. O stovky miliónov

Mochovce sa majú opäť predražiť. O stovky miliónov TREND.24

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Za pochybný nákup cétéčka žiadajú Zvolenskej hlavu

Keď sa nevyriešia Mochovce, ČEZ naše elektrárne nechce

Kto stojí za slovenskými kúpeľmi

Rok Kotlebu

Albert Wimmer: Architekt novej Viedne

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.