Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Experti: S liečbou sa to preháňa

03.12.2014, 11:19 | Daniela Rifaiová | © 2014 News and Media Holding

Tridsaťdvaročná Petra sa spolu s partnerom po ročnom pokúšaní o dieťa rozhodla navštíviť špecializované centrum. Konkrétna príčina ich neplodnosti sa nenašla.

 • Tlačiť
 • 0

Petra podstúpila hormonálnu stimuláciu a tri neúspešné pokusy o umelé oplodnenie, ktoré sa podpísali na jej zdraví, ale najmä psychickej pohode. Až si s partnerom povedali, že umelé oplodnenie nie je cesta pre nich a so situáciou sa zmierili. Po ďalšom roku a pol, keď to už vôbec nepredpokladali, Petra otehotnela a dočkali sa vytúženého potomka.

Príbehy ľudí, ktorí sa rozhodnú pre liečbu neplodnosti a umelé oplodnenie, sú rôzne a nie každý sa končí šťastne – narodením zdravého dieťaťa. Hormonálna stimulácia a umelé oplodnenie prináša svoje riziká. Žena musí rátať s psychickou aj fyzickou záťažou, ktoré liečbu bežne sprevádzajú. Niektoré štúdie i odborníci hovoria v súčasnosti o nadmernej liečbe neplodnosti, ktorá vychádza skôr z túžby kliník po profite ako z reálnej medicínskej potreby a odôvodnenosti.

Zdroj: Maňo Štrauch

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - biznis s bábätkami

Súvisiace články

Prečo liečba neplodnosti láka oligarchov

Prečo liečba neplodnosti láka oligarchov Nájdete v TRENDE

Andrej Babiš investoval do najväčšieho centra na liečbu neplodnosti v krajine. Jednu kliniku v susednom Česku ovládajú aj ľudia blízki finančnej skupine Penta. 2

Hľadali sme investora, tak prišiel Babiš

Štyri schránky, ktoré strašia Slovensko. Kto je za nimi?

Posledný kovboj Mario Hoffmann

Prečo liečba neplodnosti láka oligarchov

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.