Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hľadali sme investora, tak prišiel Babiš

03.12.2014, 11:19 | Daniela Rifaiová | © 2014 News and Media Holding

Niekoľko rokov hľadala investora, ktorý by bratislavské centrum prepojil s ďalšími zariadeniami. Nakoniec ho našla v investičnom fonde Hartenberg Holding, v ktorom má väčšinu miliardár Andrej Babiš. Verí, že ich spoluprácou a investíciami do technológií a priestorov sa podarí pozíciu kliniky posilniť a pritiahnuť viac pacientov.

 • Tlačiť
 • 0

Vaša klinika funguje na trhu už pätnásť rokov. Ako sa za ten čas menila situácia v počte pacientov, ale aj v možnostiach liečby?

Hoci na Slovensku sme boli prvé centrum reprodukčnej medicíny, po svete existovali takéto centrá už dávno. Povedala by som, že ten vývoj smeroval k tomu, aby problém pacientok, ktoré majú problém otehotnieť a mať rodinu, bol nejakým spôsobom riešený. Prišli s tým Izraelčania, ktorí už mali skúsenosti s reprodukčnou medicínou a založili centrum, pretože sa im javilo, že toto je región, ktorý je zaujímavý a má určitý potenciál na rozvoj. Aj keď tá populácia je geneticky skôr zdravá. V rodovom vývoji sú krajiny, kde riziko neplodnosti je geneticky omnoho vyššie.

Čím to je spôsobené?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Téma - biznis s bábätkami

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.