Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Posledný kovboj Mario Hoffmann

03.12.2014, 11:19 | Ján Kováč | © 2014 News and Media Holding

Spolumajiteľ finančnej skupiny J&T Mario Hoffmann má medzi slovenskými veľkopodnikateľmi jednu špecifickú vlastnosť. Nepodlieha trendu, v rámci ktorého sa niektoré finančné skupiny a oligarchovia odkláňajú od riskantného poodnikania.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Patrí pritom medzi najvýznamnejších priemyselníkov. Dajú sa mu pripísať početné fabriky v odvetviach hutníctva, strojárstva aj chemického priemyslu. Teraz investuje a plánuje investovať do vznešených odvetví na pomedzi biznisu a filantropie: do vzdelávania, športu, vedy aj výskumu. Napriek tomu je ho však stále pomerne často cítiť v pozadí bezohľadných konkurzov a schránkových firiem so zatajeným vlastníkom. M. Hoffmann je podnikateľ, ktorý sa nebojí rizika. Chrbát mu pritom nemenej odvážne kryje Poštová banka, ktorú spoluvlastní. Práve tu treba hľadať hlavný dôvod diskrétnych vlastníckych pomerov. Ak krachuje dlžník Poštovej banky, tá si vie svoje peniaze ochrániť lepšie, ak dotyčná firma nie je napísaná na M. Hoffmanna. Ak krachuje podnik, ktorý M. Hoffmann oficiálne vlastní, jeho banka stratí zo svojej pohľadávky viac. Je totiž v pozícii spriazneného veriteľa, ktorí ťahajú v konkurzoch za kratší koniec.

V posledných dňoch je veľa počuť o konkurznom konaní voči hutníckej fabrike Slovakia Steel Mills v Strážskom.

Tá však nie je jedinou, ktorá musí v týchto dňoch zaujímať M. Hoffmanna. Ďalšie priemyselné podniky krachujú v Dubnici nad Váhom a v Poľsku. Oba financuje Poštová banka. A ich akcionári sedia v cyperskej kancelárii, ktorú si v posledných rokoch najviac obľúbili majitelia a klienti J&T.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.