Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo môže zastrešiť family office

10.12.2014, 10:52 | xm | © 2014 News and Media Holding

V prípade, že sa pojem family office jednoducho preloží ako rodinná kancelária, úrad, je tento preklad veľmi výstižný.

 • Tlačiť
 • 0

Ide o služby, ktoré môžu pre majetnú rodinu zabezpečiť na jednom mieste od správy úspor a riadenia všetkých rodinných podnikov cez zorganizovanie a odvoz na rodinnú dovolenku až po pravidelné návštevy záhradníka. Závisí od požiadaviek klientov a ponuky spoločnosti, ktorá family office služby poskytuje.

V slovenských podmienkach sa tento pojem začína len udomácňovať. Tunajší najbonitnejší klienti doteraz využívali na správu rodinných úspor hlavne služby privátnych bankárov. Pomôcť im so zoradením rodinných podnikov do nejakej prehľadnej schémy, holdingu tunajší privátni bankári klientom priamo ani nemohli. Zakazuje im to banková licencia. No väčšina bánk už v tomto smere začala spoluprácu s nejakou renomovanou právnickou kanceláriou. Nájsť však v tunajších končinách firmu, ktorá by k tomu všetkému ponúkala ešte i daňové a účtovné služby aj napríklad spracovanie miezd zamestnancov rodinných podnikov, je ešte stále skôr raritou.

Súvisí to jednak s predošlou politickou históriou Slovenska, jednak s relatívne nízkym počtom tunajších majetných obyvateľov. Diametrálne odlišná situácia je v USA, ktoré sa už tradične spájajú s najväčším výskytom boháčov. Tomu zodpovedá aj ponuka a počet firiem so službami family office. Veď len za vlaňajšok sa najbohatším Američanom vďaka ich nápadom a ziskom na finančných trhoch podarilo ich dovtedajší majetok zvýšiť podľa rôznych prieskumov o ďalších takmer 20 percent.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.