Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď peniaze sú, ale zamknuté

10.12.2014, 10:52 | Xénia Makarová | © 2014 News and Media Holding

Obrázok vdovy s deťmi po milionárovi, ktorá si chodí požičiavať peniaze od známych aj na bežné nákupy, pretože sa k peniazom zosnulého nemôže pre ťahajúce sa dedičské konanie dostať, možno v slovenských podmienkach vidieť čoraz častejšie.

 • Tlačiť
 • 0

Tunajší boháči starnú a otázku rozdelenia majetku medzi budúcich dedičov ešte počas svojho života začína riešiť už značná časť z nich.

„Predovšetkým si treba uvedomiť, že úspešne presunúť majetok na ďalšiu generáciu je pre biznismena jedno z najdôležitejších rozhodnutí. Možno aj najdôležitejšie,“ myslí si Michal Šubín, riaditeľ RSM Tacoma Family Office. Reálny dosah tohto rozhodnutia pritom sám podnikateľ nezažije, respektíve len v obmedzenej miere. A toto rozhodnutie sa dá už len veľmi komplikovane zvrátiť. Ešte horšie je to s presunom rodinného majetku na vnukov. Ako dodáva M. Šubín, až 70 percent presunu kapitálu medzi druhou a treťou generáciou sa nevydarí. „Potvrdzuje to známy fakt, že prvá generácia majetok buduje, druhá ho užíva a tretia oň príde.“

Zdroj: Profimedia.cz

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.