Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strieborná ekonomika potrebuje inovatívne riešenia

17.12.2014, 11:46 | Martin Jesný | © 2014 News and Media Holding

Starší ľudia budú vzhľadom na vyšší vek dožitia čoraz aktívnejší a aj náročnejší. Nielen v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou, ale aj v širokej oblasti služieb a tovarov.

 • Tlačiť
 • 0

Vzhľadom na starnutie populácie je jasné, že strieborná ekonomika je nielen jeden z megatrendov, ale aj téma pre podnikateľov a firmy každej veľkosti. No nie iba pre tých – vyplynulo z debaty na treťom sympóziu Švajčiarsko – Slovensko, Rastieme vďaka inováciám, ktoré sa za účasti prezidentov oboch krajín konalo začiatkom decembra v Bratislave.

„Otázka neznie len, ako sa o striebornú generáciu postarať, ale aj ako týchto ľudí zapojiť do fungovania spoločnosti,“ otváral diskusiu slovenský prezident Andrej Kiska. „Úlohu reagovať na zmeny v spoločnosti a zlepšovať životy ľudí majú inovácie,“ dodal prezident Švajčiarskej konfederácie Didier Burkhalter.

Zdroj: Milan David

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Focus Švajčiarsko

Súvisiace články

Švajčiarska garda krížom cez podnikovú scénu

Švajčiarska garda krížom cez podnikovú scénu

Investori z alpskej krajiny dokázali začleniť do svojho biznisu viacero tradičných značiek slovenskej či československej histórie

Mekka privátneho bankovníctva sa musela zmeniť

Som rád, že žijem práve tu

Počiatek čaká na ortieľ

Komu patrí Slovensko

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.