Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikateľský freestyle

02.03.2014, 11:00 | Marián Biel | © 2014 News and Media Holding

Ani v detstve neobsedel a stále musel na niečom pracovať, organizovať alebo inak tvoriť. Martin Hrnčiar, dvadsiatnik pochádzajúci z dedinky pri Liptovskom Mikuláši, je klasickým príkladom enterpreneura. Výraz, ktorý sa u nás ešte neudomácnil a označuje podnikateľa, ktorý sa púšťa do rôznorodých projektov, a to aj s riskom neúspechu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Tagy

Red Bull

Široká paleta, ale aj odmietanie zažitých noriem sú spoločné znaky jeho podnikateľských aktivít. Žiadna z nich zatiaľ nie je miliónovým úspechom, no všetky prinášajú profit. Hlavný je pocit slobody robiť, čo ho baví, a množstvo získaných kontaktov. Za posledných osem rokov stihol byť redaktor, majiteľ e-shopu, manažér reklamných aktivít Red Bullu, hudobník, zakladateľ módnej značky, majiteľ reštaurácie i konzultant. A stále je pri plnom fyzickom aj duševnom zdraví.

Red Bull mu dal krídla

Ako teenager sa točil okolo skateboardingovej a snowboardingovej scény v Liptove. V šestnástich sa stal redaktorom magazínu Boardlife, vtedy prvého média na Slovensku zameraného na tieto športy. Počas strednej školy si jeden rok „odkrútil“ v Spojených štátoch, čo tiež ovplyvnilo jeho vnímanie obchodu a kultúry. Priniesol si odtiaľ nápad na otvorenie prvého slovenského e-shopu so skateboardmi, snowboardmi, oblečením a doplnkami. Neostalo len pri plánoch a v roku 2004 začal so známym predávať. Po troch rokoch však došlo ku konfliktom a obchod zanikol. Trochu to ľutuje. Český konkurent vznikol len pol roka pred nimi a teraz je lídrom trhu.

Pri rozhodovaní o vysokej škole zápasil medzi žurnalistikou a marketingom. Kompromis mu poskytla Fakulta masmediálnej komunikácie UCM v Trnave. „V druhom ročníku som si uvedomil, že necítim to pravé napredovanie. Tak som začal popri štúdiu pracovať,“ spomína. Vtedy sa dostal k pozícii student brand manager pre Red Bull. Bola to ideálna brigáda – organizovať párty a starať sa o to, aby na relevantných miestach bol k dispozícii energetický nápoj. Vyžíval sa v tom aj kreatívne. Dal napríklad starú ladu prestriekať grafitistom a vznikol pojazdný bar na študentské akcie. S úsmevom spomína aj na takzvaný elevator sampling. Pomocou vysokozdvižnej plošiny si uprostred noci vyhliadli izby internátov, kde sa svietilo. Dve hostesky potom klopali na okná a rozdávali Red Bull, aby sa študenti vládali učiť čo nadlhšie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Red Bull

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.