Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Carlos Tavares: Muž, ktorý rozhýbal Peugeot

11.03.2015, 10:34 | Lukáš Kvašňák | © 2015 News and Media Holding

Carlos Tavares pôsobí nenápadne. Rodený Portugalčan však vyvolal vo francúzskom automobilovom svete rozruch ako málokto iný. Urobil neodpustiteľný krok, keď hnaný ambíciami prešiel z pozície dvojky v Renaulte na čelo PSA Peugeot Citroën.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Rozhovor

Najväčšej francúzskej automobilke, ktorá bola na pokraji kolapsu, naordinoval radikálny šetriaci program s cieľom vrátiť ju do čiernych čísel. Po prvom roku vo funkcii sa zdá, že mu jeho plán vychádza. V exkluzívnom rozhovore pre TREND približuje, ako vidí budúcnosť trnavského závodu v rámci koncernu a či PSA považuje technologické fimy Google alebo Apple za hrozbu pre odvetvie.

Vlani ste predstavili plán, ako postaviť PSA Peugeot Citroën opäť na nohy. Jeho súčasťou je zámer znížiť počet vyrábaných modelov v rámci skupiny zo súčasných 45 na polovicu. Zároveň sa však PSA zaviazal vyrábať vo Francúzsku milión áut ročne a umiestniť aspoň jeden nový model do každého z tamojších závodov. Nejdú tieto dva zámery proti sebe?

Nie. Od zníženia počtu modelov očakávame, že budeme vyrábať ešte atraktívnejšie autá. V súčasnosti je totiž na trhu celosvetovo 23 segmentov vozidiel. Toto číslo zahŕňa aj špecifické segmenty v USA, Číne alebo Európe. Jednoduchou logikou prídete na to, že nepotrebujete 45 modelov na to, aby ste pokryli 23 segmentov. PSA sa preto chce sústrediť na 26 top modelov namiesto 45 nedokonalých. To nám zároveň umožní sústrediť sa na vývoj ešte lepších áut.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Rozhovor

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.