Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prikrášlený nadštandard

22.04.2015, 11:05 | Xénia Makarová | © 2015 News and Media Holding

Jedným z výsledkov súčasných nie veľmi prajných výnosov na finančných trhoch je, že privátni bankári sa môžu snažiť pozornosť klienta od zhodnocovania sústrediť na rôzne doplnkové služby.

 • Tlačiť
 • 0

Takzvané služby concierge sú neoddeliteľnou súčasťou ponuky dobrej privátnej banky. No stále by sa na ne malo pozerať ako na doplnok k hlavnému cieľu – správe zverených aktív. Pretože podľa prieskumu TRENDU reálne privátni klienti využívajú len minimum z ponuky concierge služieb. V súvislosti s cestovaním a potom s chodom domácnosti.

„Keďže klienti privátneho bankovníctva sú často na cestách, využívajú najmä cestovné poistenie, ktoré platí pre celú rodinu,“ skonštatoval Miroslav Paulen, riaditeľ Divízie privátneho bankovníctva ČSOB. Časté cestovanie klientov potvrdzujú aj štatistiky tejto banky o využívaní služieb concierge – v 48 percentách sa týkajú cestovania, v takmer 40 percentách požiadaviek životného štýlu a zvyšok sa týka rodiny.

Vždy a všade

Kľúčovou požiadavkou pritom je nadštandardné poistenie v ktoromkoľvek čase, čiže celoročne. Ideálne pre všetkých členov rodiny. Popri tom často cestujúci privátni klienti tiež využívajú vstupy do letiskových salónov, rezervácie hotelov a leteckých liniek, ale aj doručovanie podstatných informácií pred odjazdom. Väčšina zo spomínaných služieb sa viaže na top platobné karty s prívlastkami ako Gold, Platinum či Exclusive. Niektoré ponúkajú privátne banky všetkým klientom, no tie s najvyšším množstvom benefitov len pre špičku svojej klientely – spravidla s aktívami od pol milióna eur vyššie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND + Privátne bankovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.