Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Top 5 investícií

20.05.2015, 11:38 | TREND Analyses

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v apríli

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Brose pridáva ďalšiu fabriku

Nemecký automobilový subdodávateľ Brose bude pokračovať v tuzemskej expanzii. Po Lozorne, kam zavítal pred vyše tuctom rokom, otvorí druhú fabriku za 50 miliónov eur pri Prievidzi. Bude ešte väčšia ako tá na Zahorí. V Lozorne zamestnávajú Nemci vo výrobe dverových a okenných systémov štyri stovky ľudí. Na hornej Nitre bude pôsobiť až šesťsto ľudí.

Túži po štátnej zbrojovke

Po dvoch vojenských opravárenských podnikoch v Novákoch a Trenčíne hodlá slovenská vláda prenajať v medzinárodnom tendri súkromnému investorovi ďalší trenčiansky vojenský podnik Leteckých opravovní. Nový investor musí okrem zaujímavej ceny za dvadsaťročný prenájom vláde garantovať, že stratovým opravovniam nájde popri dominujúcich objednávkach od slovenskej armády aj nových zákazníkov. Navyše musí najmenej päť rokov udržať vo firme terajší stav jej 330 zamestnancov. Záujem o Letecké opravovne podľa denníka Sme nevylúčila martinská firma MSM Martin z českej zbrojárskej skupiny Excalibur Army, ktorá už má od vlády prenajaté dva štátne opravárenské podniky. Do tendra chce vstúpiť aj bývalý minister hospodárstva Ľudovít Černák, ktorý má z vlastného biznisu skúsenosti s oživovaním viacerých tuzemských zbrojoviek.

Ľudovít ČernákZdroj: Maňo Štrauch

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.