Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Denník N na Ústavnom súde

03.06.2015, 10:52 | lehu | leg | jz | xm | © 2015 News and Media Holding

Aktuality Slovensko

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Slovensko pod priemerom eurozóny

Nálada v slovenskom hospodárstve sa v máji o niečo zhoršila, keď indikátor ekonomického sentimentu poklesol na hodnotu 98,9 bodu. Úroveň nižšiu ako dlhodobý priemer vykázala za SR Európska komisia po sezónnom očistení. V porovnaní s aprílom sa najviac znížila dôvera u spotrebiteľov, ktorá bola donedávna na pokrízových maximách. V domácnostiach pokleslo hodnotenie očakávanej hospodárskej situácie na Slovensku, odhadovaného vývoja nezamestnanosti aj predpokladanej finančnej situácie. Na jedenásťmesačné minimum sa zhoršil aj indikátor dôvery v priemysle. Eurozóna si index ekonomického sentimentu udržala na slušných 103,8 bodu. Zásadnú zmenu súčasnej slušnej úrovne hospodárskeho rastu indikátory nenaznačujú. K miernemu spomaleniu slovenských vývozov by mohlo dôjsť v druhom polroku.

Nižšie, ako by mohlo byť
(sezónne očistený index ekonomického sentimentu, body)
Nižšie, ako by mohlo byť
PRAMEŇ: Európska komisia

Baumax končí, prísť má Obi

Rakúska sieť hobbymarketov Baumax sa chystá stiahnuť zo Slovenska aj Česka. Podľa informácií TRENDU preberú jej obchody nováčikovia na oboch trhoch. Slovenské prevádzky majú prejsť do rúk nemeckého reťazca Obi, odchod z Česka má využiť na expanziu poľský Merkury Market. Rakúska centrála Baumaxu informácie nekomentovala. Reťazec s tovarom pre domácich majstrov prehnal zahraničnú expanziu a trápia ho finančné problémy. Na Slovensku má štrnásť predajní, v Česku 24. V obidvoch krajinách vlani prehĺbil stratu pri miernom poklese tržieb.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.