Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď poloha láka aj odrádza

03.06.2015, 10:52 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Názvy bytových projektov majú dobre znieť a byť výstižné. Belaria označuje okrasnú vyhliadkovú stavbu v parku.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Rovnomenný projekt na bratislavskej Kolibe ponúka pekný výhľad na mesto aj sem vhodnú architektúru, ale bezprostredné okolie skôr odrádza. Tradične vychytená Koliba už nezaručuje v každej časti veľa zelene a menej ruchu.

Dobre je, keď už ste doma

Komplex troch prepojených bytoviek s 35 bytmi vyrástol priamo nad vlakovým depom. Vďaka tomu nič nebráni výhľadu na mesto aj z najnižších podlaží. Na druhej strane, okolie tvoria ošarpané železničiarske objekty. Medzi novostavbou a skôr dokončenými bytovkami je desaťročia nevyužívaná požiarna nádrž. Developer Belarie by ju chcel premeniť na kúpalisko, čo by iste ocenili obyvatelia celého okolia. Či sa mu podarí dohodnúť so železničiarmi, ukáže sa neskôr.

Relatívna je aj dobrá dostupnosť novostavby. Prístupná je z Tupého ulice, ktorá je síce dobre spojená s mestom cez Šancovú aj Račiansku, autá sa však na nej ledva vyhnú a chodník neexistuje vôbec. Dobrá správa je, že keď sa už dostanete domov, to najhoršie máte za sebou. Belaria hravo zapadne do prostredia. Umiernenú architektúru oživujú viaceré detaily zvonku aj v interiéri. Tehličkové obklady lodžií dopĺňajú dizajnové svietidlá jednotného štýlu na chodbách, balkónoch aj terasách.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.