Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Limity uhlíkového rastu

23.07.2015 | Michal Lehuta

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

24.07.2015 | Roman Kanala

Veľmi dobrý článok. V Ženeve sme už pred 22 rokmi urobili seminár na tému ako zmieriť business a životné prostredie. Do zborníka som napísal predslov. Vtedy to znelo takmer ako science fiction. Dnes stále viac ľudí chápe nutnosť zladiť ekonomickú aktivitu s potrebami ochrany životného prostredia. Len moji kamaráti z INESS stále broja proti životnému prostrediu a neviem im vysvetliť, že sú vedľa. Ekonomická funkcia, kde je len práca a kapitál, je hlúpa matematická exponenciála, ktorá ale nemá fyzický ekvivalent v prírode. Zato má nekonečný rast odpojený od prírody. Kedysi v 19. storočí bol v rovnici tretí člen, a to pôda. S nástupom priemyselnej spoločnosti stratil význam a zanedbáva sa. Ale znovu by bolo treba pridať niečo ako (1-E)^x, aby bolo jasné, že sa asymptoticky blížime k niečomu zlému, čo nechceme.

CARRARO Carlo , HAURIE Alain , ZACCOUR Georges, Editors
Environmental Management in a Transition to Market Economy
A Challenge to Governments and Business
Proceedings of the International Conference, University of Geneva, January 6-8, 1993
ISBN : 9782710806806

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.