Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sestrám sa nepáčia nové platy

22.07.2015, 11:33 | lehu | jz | xm | © 2015 News and Media Holding

Aktuality Slovensko

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Vyrovnaný rozpočet v nedohľadne

Slovensko sa v tomto roku výrazne odchyľuje od cesty k vyrovnanému rozpočtu, vyplýva zo správy Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Tá hodnotila negatívne najmä vlaňajšok, kedy sa takzvaný štrukturálny deficit (očistený o jednorazové položky a vplyv hospodárskeho cyklu) zvýšil o 0,9 percentuálneho bodu na 3,0 % HDP. Vláde tak nestačilo ani výrazné zlepšenie vo výbere daní, ktoré do rozpočtu prinieslo stovky miliónov eur. Vyššie príjmy prebili ešte rýchlejšie rastúce výdavky natoľko, že SR neplní strop na rast verejných výdavkov daný európskymi pravidlami. Aj preto sa vládny cieľ znížiť štrukturálny deficit pod pol percenta HDP do roku 2017 javí ako nereálny. Ak RRZ aj po skončení tohto roku zhodnotí, že Slovensko sa naozaj výrazne odchýlilo z cesty vyrovnania príjmov a výdavkov, vláda by mala spustiť korekčný mechanizmus na zníženie schodku verejných financií.

Nulový deficit najskôr v roku 2019
(bilancia verejných financií, % HDP)
Nulový deficit najskôr v roku 2019
Pozn.: Za roky 2015 a vyššie ide o predpoklad
PRAMEŇ: Rada pre rozpočtovú zodpovednsoť

Do politiky prichádza Sen

Rektor súkromnej Akadémie médií Eduard Chmelár sa rozhodol pridať k zástupu ľudí, ktorí si v posledných mesiacoch založili nové strany. Jeho projekt Sen (Solidarita, ekológia, nenásilie) zatiaľ len zbiera podpisy potrebné na registráciu. Jeho cieľom je podľa vlastného vyjadrenia moderná krajina, ktorej nevládne „oligarchický, korupčný a partokratický systém, postavený na sociálnych, environmentálnych a mierových princípoch.“ Teda to, čo proklamujú všetky novozrodené politické strany. A aj tie tradičné.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Boris Kollár: Buď kradnime všetci, alebo nech nekradne nikto

Boris Kollár: Buď kradnime všetci, alebo nech nekradne nikto Nájdete v TRENDE

Keď sú už niektorí ľudia takí bohatí a takí napojení, že si vytvárajú vlastné vlády a vlastné politické strany, tak to je chvost, čo vrtí psom 1

Biznis Borisa Kollára: S J&T si už len konkuruje

Prečo predal Ivan Kmotrík energetický biznis

Aká je dovolenka na Kryme

Zelené mestá nie sú sci-fi

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.