Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Autobusy slúžia namiesto metra

05.08.2015, 11:12 | © 2015 News and Media Holding

Nahradiť autobusy vlakmi môžeme, iba ak ponúkneme cestujúcim vyššiu rýchlosť a kvalitu. Inak presadnú do áut, hovorí generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Keď sa zavedú jednotné cestovné lístky, bude treba zladiť cestovné poriadky a zrušiť súbehy vlakov a autobusov. Ako na to, odpovedá generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Spoločnosť prevádzkuje prímestské autobusy v Bratislavskom samosprávnom kraji.

V novembri má začať reálne fungovať integrovaná doprava v Bratislavskom kraji. Dá sa po toľkých odkladoch brať tento termín vážne?

Podľa našich informácií má byť projekt integrovanej dopravy ukončený do konca tohto roku, aby boli preplatené investície z fondov EÚ. Či to bude november alebo december, je z tohto pohľadu jedno. November bol daný ako rozumný čas pred celoštátnou zmenou cestovných poriadkov, ktorá býva začiatkom decembra. Ale fyzicky to ukončenie musí byť do konca decembra a myslím, že tentoraz už to pôjde.

Neprehliadnite

Zdržania z minulosti boli aj pre rozpory medzi objednávateľmi. Ktoré z nich sa odstránili?

Okrem iného sa menia prepočítavacie koeficienty v tržbách, ktoré sú viac v prospech mesta Bratislava. Toto bolo predmetom dohadov.

Prečo tak dlho trvalo, kým sa objednávatelia dohodli na prerozdeľovaní peňazí?

Myslím, že dlho trvalo hlavne to, kým sa objednávatelia vôbec rozhodli, že idú do integrovanej dopravy. Prvý konsenzus po dlhých rokoch debát nastal až za bývalého primátora Milana Ftáčnika so županom Pavlom Frešom. Až keď bola zhoda týchto dvoch objednávateľov, aj dopravcovia sa rozhodli, že idú do toho. My veľmi radi, pretože integrovanú dopravu vnímame ako cestu k zvýšeniu záujmu ľudí o hromadnú dopravu.

Čo pre vás znamená rozšírenie integrovaného dopravného systému na Pezinok a Senec?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy autobusová doprava

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.