Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vycucaný predpoklad

06.08.2015 | Marián Leško

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

06.08.2015 | Roman Kanala

Metóda bulharských konštánt spočíva v tom, že sa výpočtom dosiahnutý výsledok vynásobí koeficientom tak, aby sa presne padlo na stranícky prikázaný výsledok. Metóda bulharských konštánt sa používa hlavne v ekonomických prepočtoch. Ak by sa použila v technických výpočtoch, hrozí spadnutie mosta alebo niečo také veľmi viditeľné. Pri ekonomických výpočtoch je to bezbolestné a bez obetí na životoch. Len bankovým prevodom pretečie o pol miliardy viac do súkromných rúk ako pri mýte.

Výstavba diaľnic je spolitizovaná a zároveň oligarchizovaná. Väčšina oligarchov je z Považia, tak sa diaľnica stavala na Považí. Generel dopravy spred 20 rokov bol zostavený tak, že sa pomocou Arc/Info spočítali pracovné miesta pozdĺž trasy na severe a na hlavnom ťahu Bratislava - Zvolen - Lučenec - Košice. Nie počet obyvateľov, nie počet nezamestnaných, ale počet pracovných miest. A vedecky vyšlo, že treba stavať na Žilinu. Rovnako sa mohol spočítať počet lykožrútov a potom stavať trikrát drahšiu diaľnicu.

Mečiar staval na Nemšovú a okolo Žarnovice do Ladomerskej Viesky. Dzurinda staval na Spišskú Novú Ves. Fico staval pri Nitre a teraz sa chystá stavať na Topoľčany. László Miklós urval kus cesty pre Gemer pri Fige a Ožďanoch, lebo mal pod palcom EIA pri Kraľovanoch. Prokopovič chcel stavať na Stropkov. Len Širokému je jedno, kde sa bude stavať, lebo sa nabalí všade.

06.08.2015 | LPB

Mali by sa toho chytiť médiá. A ktoré? Akože TV? Cenzúrou RTVS to neprejde, Hnojka neprichádza do úvahy a na Markíze už je viac reklamy ako správ. Z nakradnutého sa ľahko podpláca. Pardon, investuje.
Ale čo opozícia? Namiesto notoricky známych (SaS) i nových (SDKU) ksichtov by mohli na bilboardy vycapiť čísla. Rozkradnuté sumy. Či?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.