Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trnavský štadión podporilo mesto i štát

26.08.2015, 10:50 | Lukáš Kvašňák | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Minulotýždňové pompézne otvorenie zrekonštruovaného trnavského futbalového Štadióna Antona Malatinského a nákupného centra City Arena sprevádzala veľká šou. Na ceremoniáli sa zúčastnili špičky vládnej strany Smer-SD vrátane ministra financií Petra Kažimíra, ministra obrany Martina Glváča a podpredsedu vlády Ľubomíra Vážneho. V Trnave sa ukázal aj premiér Robert Fico.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Práve jemu môže podnikateľ Vladimír Poór vďačiť za to, že ho rekonštrukcia nevyšla drahšie. Bol to práve súčasný jednofarebný kabinet, ktorý pred dvoma rokmi odklepol štátnu pomoc na výstavbu a rekonštrukciu futbalových štadiónov vo výške 45 miliónov eur rozloženú na obdobie desiatich rokov. Z nej si trnavský podnikateľ odkrojil najväčšiu sumu – až trinásť miliónov eur. Žiline a Košiciam sa na ich štadióny ušlo podstatne menej – 4,5 milióna eur, respektíve štyri milióny eur. Banská Bystrica, Dunajská Streda, Nitra a Prešov dostali po 2,4 milióna eur a Poprad získal na vybudovanie tréningového centra 1,5 milióna eur.

Najlepší štadión

Spolu s futbalovým štadiónom pre 19-tisíc divákov otvoril V. Poór aj nové nákupné centrum City Arena. Na prenajímateľnej ploche takmer 30-tisíc štvorcových metrov sa udomácnilo 108 obchodov a gastro zariadení vrátane detského kútika. Podľa riaditeľa centra Norberta Kuklovského je City Arena prenajatá na sto percent. Samotný futbalový stánok je najmodernejším a najväčším štadiónom na Slovensku. Spĺňa parametre najvyššej, teda štvrtej kategórie podľa hodnotenia UEFA a slúžiť bude aj pre potreby reprezentácie.

Slovenský národný tím by ho mal mať k dispozícii na pätnásť až dvadsať rokov a hrať na ňom bude zadarmo. Jeho súčasťou je aj ubytovanie pre športovcov, ktoré môžu využívať hosťujúce futbalové mužstvá. Pôvodne mal pri aréne vyrásť aj hotel, ale banky ho odmietli financovať.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy City Arena, futbal, Vladimír Poór

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.