Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Deficit bude vyšší ako plán

07.10.2015, 10:54 | lehu | ja | jz | © 2015 News and Media Holding

Aktuality Slovensko

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Maloobchod napreduje pomaly

Slovenské domácnosti pokračujú vo zvyšovaní míňania v obchodoch, aj keď pomalšie ako v predchádzajúcich mesiacoch. Tržby v maloobchode sa v auguste podľa štatistikov medziročne zvýšili o 1,6 percenta. V porovnaní s júnom i júlom ide o spomalenie dynamiky vnútroštátneho obchodu. Výrazný rast, takmer o tretinu, zaznamenalo odvetvie zariadení pre informačné a komunikačné technológie. Ale aj maloobchod s potravinami nápojmi a tabakom, ten sa zvýšil o bezmála pätinu. Vďaka lacnejším pohonným hmotám vzrástli tiež tržby čerpacích staníc. Vyšším nákupom pomáhajú stagnujúce až klesajúce ceny, ale aj rastúca zamestnanosť a príjmy. Budúcoročným tržbám v maloobchode môže pomôcť zníženie DPH na vybrané druhy potravín. Reakcia dopytu na pokles cien základných potravín býva veľmi malá, niekedy dokonca negatívna.

Rast tržieb maloobchodu
(index v stálych cenách, s.o., rok 2010 = 100)
Rast tržieb maloobchodu
PRAMEŇ: Eurostat

Zabudnite na Poštatel, je tu Štvorka

Slovenská pošta podľa očakávaní vstupuje na telekomunikačný trh. Ako partner spoločnosti Swan, ktorá je od prelomu rokov 2013/2014 držiteľom mobilnej licencie, poskytuje do projektu sieť 1 600 pobočiek po celom Slovensku. Tá má slúžiť na predaj SIM kariet, dobíjacích kupónov, mobilov, ale aj na hotovostné a bezhotovostné dobíjanie kreditov. Pošta si od Štvorky sľubuje nové zdroje príjmov, ktoré pomôžu vykryť pokles v jej core biznise. Do projektu zatiaľ kapitálovo nevstupuje, má však opcie na 20 percent jeho akcií.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.