Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firma z kauzy CT patrí ku skokanom roka

07.10.2015, 10:54 | Zuzana Petková | © 2015 News and Media Holding

Väčšine kľúčových dodávateľov zdravotníckeho materiálu, liekov či prístrojov vlani rástli tržby. Medzi skokanov roka sa zaradila najmä spoločnosť Medical Group, známa z kauzy piešťanského CT prístroja.

 • Tlačiť
 • 0

Firma poskočila v rebríčku najväčších dodávateľov z deviateho na siedme miesto. Kým v roku 2013 jej tržby boli okolo 65 miliónov eur, vlani sa vyšplhali na takmer 89 miliónov eur. O zhruba milión eur narástla aj EBITDA (zisk pred zdanením a odpismi).

Od roku 2012 zdvojnásobili tržby

Akciová spoločnosť Medical Group vlani čelila mediálnemu záujmu, keď sa od nej piešťanská nemocnica chystala kúpiť CT prístroj za 1,6 milióna eur, pričom inde ho kúpili za tretinové ceny. Na tržby a zisky Medical Group však táto kauza nemala žiadny vplyv. Ani pozitívne, ani negatívne. Nemocnica od zmluvy na CT napokon odskočila, pošramotený imidž sa zase na obchodoch firmy neprejavil.

Medical Group rastie dlhodobo. Od roku 2012, keď jej tržby boli 43 miliónov eur, ich takmer zdvojnásobila. Firma nepovedala, vďaka čomu sa jej tak darí. Zo sekretariátu napísali, že otázku preposlali vedeniu, ktoré na ňu do uzávierky TRENDU neodpovedalo.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v zdravotníctve a vo farmácii

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.