Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mýty o starnutí Európy

12.10.2015 | Michal Lehuta

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

12.10.2015 | HromBlesk

žijem "lepšej " novej štvrti v našom minimeste. v tejto lepšej štvrti, čo som šokovaný, je dom dvoma deťmi výnimkou....teraz budete čakať opačnú reakciu. NIE. my máme 3, sused 4, ďalší sused 4, blízko je rodina so 6 deťmi. A to nežijeme na ORave ani v Letanovciach. Musím povedať že na nšej ulici je detí ako smetí, celé svorky. Ženy nie sú zelené vdovy, ktoré sa len obliekajú. väčšinou sú aktívne a pracujú..až na výniky..ale aspoň rodia. To yb naynačobalo, že keď majú SLovensky dosť peňazí, lebo je to ozaj lepšia štvrť, tak radi aj rodia deti. Ale nie celkom je tot ak. Naše susedy majú aj jasné hodnoty. A tu je bieda Sloveniek. Nariekajú že nechcú zničiť karieru, aké je dieťa drahé a napr. radšej si kúpia samrt fon za 800 EUR ako kočík či plienky..radšej idú na anechty a na účes ako písať úlohy... Tu je pes zakopaný..v našich hodnotách, v tom že deti nás menia na lepších plonohodnotnejších ľudí...ale mnohé dámy vidia deti ako príťaž či povinnosť. Deti su tú na to aby menili nás. Toto Slovensky a SLováci nechápu. Ved keby moja mam..mala nás 4 deti, ...takto rozmýšlala tak tu nie som a aké istoty mala moja mama keď ma robili???? polovica domu, 2 kravy, otec na štreke, Rusi napadli CSSR, všade jadrové zbrane. ONA MALA právo hovoriť o zlej dobe.MY NE!!! A predsa vedela že jediné čo po nej zostane sme my jej deti.

13.10.2015 | MG151

HromBlesk, nejako to máš popletené. Keď Ťa ako hovoríš "robili" v dobe, keď Rusi napadli CSSR, tak to bol socializmus a to bolo zriadenie, ktoré bolo v posledných dekádach svojej existencie, čo ja viem, najviac ústretové voči mladým rodinám. Sám som to zažil, takže naozaj viem o čom hovorím ( štátne alebo podnikové byty, mladomanželské pôžičky, istý príjem a pod.). Takže voči dnešným mladým ľuďom, ktorí nemajú okrem podpory rodičov, mladického entuziazmu a síl skoro nič a žiadne istoty to bolo oveľa vhodnejšie prostredie na "robenie" detí. Tak ja sa im ani veľmi nedivím, že sa nehrnú do zakladania rodín.

14.10.2015 | HromBlesk

Ja som chcel povedať že štatisticky na VŠETKY tovary robíme menej ako sme robili v socíku. Okrem bývania. Každý šikovný mladý človek sa má dnes LEPŠIE ako za socíku. Prečo teda nechcú mať deti??? Lebo chcú mať mobil, auto, dovolenky, vidieť to vidieť ono. A do toho bývania do 30-35 neinvestujú. Je to egoizmus, ktorý im vštepila naša generácia. TO že sme na mladých málo nároční. Ako dobre im je hotely mama a tata. Žaidna sebaúcta. a to videť v práci. 24 roční chalpci, ktorí mali pred 30 rokmi už jedno dieťa sú na úrvoni puberťákov v našej generácii. Presne konštatujeme, že dnešní mladí zrejú o 5-8 rokov neskôr. Toto je príčina nízkej porodonosti a nie len hmotné záležitosti. Cˇím viac im rodičia pomáhajú, tým viac ich vlastne zabijajú a kazia,.

12.10.2015 | Fidzi_

Závidite francúzom pôrodnosť ?

Najvyššia hrubá pôrodnosť v EÚ je zaznamenaná v regiónoch hlavných miest London, Dublin, Bruxelles/Brussels a Île de France (Paríž-Francúzsko). Región s najväčším podielom imigrantov (40%) vo Francúzsku je Île-de-France (Paríž). Ďalšie regióny s významným podielom imigrantov sú Rhône-Alpes (Lyon) and Provence-Alpes-Côte d'Azur (Marseille).

V rokoch 2006-2008 malo okolo 40% francúzskych novorodencov minimálne jedného starého rodiča narodeného v zahraničí (11% z inej krajiny EU, 16% zo severnej Afriky a 12% z inej časti sveta). V roku 2010 malo 23,9% novorodencov minimálne jedného rodiča narodeného mimo krajín EU (mimo rodičov zo zámorských teritórií, tí sú uvažovaný ako narodený vo Francúzsku). Medzi najčastejšie krajiny pôvodu patrili Alžírsko a Maroko. (Eurostat, Wikipedia)

Prirodzený prírastok pôvodného francúzskeho obyvateľstva je veľmi nízky, skôr dosahuje nulovú hodnotu. Naopak, vysoký prírastok je u imigrantov zo severnej Afriky. Súčasná situácia s prisťahovalcami je podobná ako v celej Európe. (InfoWeb)

14.10.2015 | citatelTrendu

No neviem, ale v Bratislave badám posledné mesiace výrazný nárast pôrodnosti, bežne 3. dieťa v rodine alebo dvojčatá. Zrejme generácia husákových detí dobieha zmeškané. A teší ma to, je radosť pozerať sa na deti vôkol, kiež by sa darilo aj v ďalších regiónoch. Ale súhlasím s hromom-bleskom, štát by mal výraznejšie pomáhať. Zvýšiť nielen materskú ale aj rodičovskú dávku, zvýšiť prídavky na deti alebo jednoducho zlúčiť všetky dávky dokopy a dať rodičovský príspevok tým, čo ho potrebujú. prečo bohatí majú dostávať príspevky, radšej nech sa dá viac tým, čo to skutočne potrebujú. Konečne nech sa zavedie pozitívna diskriminácia, už sa o tom kecá roky a nič sa nedeje.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.