Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na záchranky išlo najviac peňazí za posledné tri roky

07.10.2015, 10:54 | Jana Andelová | Tomáš Szalay

Záchranky prešli od roku 2004 obdobím radikálnej transformácie. Sieť staníc narástla trojnásobne, vybudovalo sa silné priestorové, technické a personálne zázemie a nastavili operačné procesy.

 • Tlačiť
 • 0

Slovenské záchranky sa kvalitou priblížili vyspelým krajinám Európy a sveta. Vlani dokonca dokázali ešte znížiť priemerné dojazdové časy k pacientom a svojim prevádzkovateľov zvýšiť tržby.

Vyššie tržby

Najviac sa na tom podieľali, prirodzene, najväčší hráči. Medziročne si v tržbách polepšila hlavne Falck Záchranná, ktorá prevádzkuje najviac staníc záchrannej zdravotnej služby. Jej sieť pokrýva 39 percent územia Slovenska, hlavne východný, severný a južný región. Kým v roku 2012 dosiahol Falck tržby 27 miliónov eur, vlani to bolo už 32 miliónov eur. Za ním sa v rebríčku najväčšieho nárastu tržieb ocitla eseročka Life Star Emergency. Tá si medziročne polepšila o 2,9 milióna eur, keď dosiahla tržby 10,1 milióna eur.

Nárast tržieb záchraniek možno vyčítať aj z nákladov zdravotných poisťovní, ktoré im preplácajú služby. V roku 2014 podľa dát Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou zdravotné poisťovne evidenčne uznali aj preplatili náklady na záchrannú zdravotnú službu v hodnote viac ako 87,6 milióna eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to o 2,85 milióna eur viac. Z týchto peňazí najviac išlo na činnosť Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) – až 69 percent. Zvyšok zdrojov bol určených pre pozemnú (27 percent) a vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu (štyri percentá).

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v zdravotníctve a vo farmácii

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.