Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odvrátená tvár zdravotníckeho biznisu

07.10.2015, 10:54 | Mária Hunková | © 2015 News and Media Holding

Názor | Minulý rok bol pre slovenské zdravotníctvo prelomový. Škoda len, že nie v pozitívnom zmysle.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

Názory

O transparentnosti v tomto sektore si síce už dlho nikto nerobí ilúzie, no práve vlaňajšok dal za pravdu všetkým rečiam skeptikov. Alebo skôr realistov, ktorí už roky hovoria o zdravotníctve ako o čiernej diere.

Viac ako akékoľvek zmeny, na ktorých pracovalo ministerstvo zdravotníctva, vlani zarezonovala u verejnosti kauza CT-čko. Bola ukážkovým príkladom toho, ako sa dá na Slovensku robiť biznis, ak poznáte správnych ľudí. Najlepšie sivé eminencie zdravotníctva z vládnej strany. Nebyť zdravotníkov, ktorí poukázali na pochybný kšeft, piešťanská nemocnica by kúpila predražený prístroj o stovky tisíc eur od spoločnosti Medical Group SK. V nej v minulosti pôsobil Pavol Paška zo Smeru-SD.

Medical Group aj rezort zdravotníctva doteraz tvrdili, že cena bola v poriadku. Kauza v čase blížiacich sa volieb však donútila premiéra Roberta Fica rituálne obetovať viacerých funkcionárov. Na jeho požiadanie odstúpila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu a predsedníčka dozornej rady piešťanskej nemocnice Renáta Zmajkovičová. Po tlaku verejnosti sa postu predsedu parlamentu vzdal aj P. Paška. Začiatkom minulého mesiaca polícia v súvislosti s touto kauzou obvinila osem osôbpre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. O koho ide, nespresnila. Krátko nato členovia správnej rady piešťanskej nemocnice nominovaní ministerstvom odvolali riaditeľku Máriu Domčekovú, ktorá sama dlhé mesiace odmietala prevziať zodpovednosť za zamýšľaný predražený nákup.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v zdravotníctve a vo farmácii

Tagy Názory

Súvisiace články

Kto okráda chorých

Kto okráda chorých Nájdete v TRENDE

Názor | Cynik by povedal, že zlodej ako zlodej. Pri pohľade na neefektívne narábanie s peniazmi v zdravotníctve by sme však cynikovi mali namietať 2

Viac peňazí, viac káuz

Karol Csontó: Manažovanie futbalistov je ako manželstvo

Harabinov voľný pád

Načo sú Deutche Bahn slovenské autobusy a vlaky

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.