Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viac peňazí, viac káuz

07.10.2015 | Mária Hunková

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

07.10.2015 | tomashalas

Poskytovatelia kazdorocne osetria viac pacientov, ako si poistovne objednali - ide o tzv. nadlimitne vykony, ktore poskytovatelia vykazali, poistovne uznali ale neuhradili. Za 8 rokov islo o vykony v celkovej vyske 546 mil. Eur!

Z troch zdravotných poisťovní na našom trhu mala v uplynulých piatich rokoch najvyšší zisk Dôvera - 619 miliónov EUR. A najviac si z poisťovní vyplatili jej majitelia – skupina Penta a cyperská spoločnosť Prefto Holding Limited. Zisk súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera sa vlani prepadol o desiatky miliónov eur. Minulý rok ukončila hospodárenie s plusom 2,26 milióna eur. Paradoxne sieť nemocníc SVET ZDRAVIA patriaca taktiež finančnej skupine Penta v roku 2014 zvýšila zisk o neuveriteľných 3061% na 7,4 mil. € a tržby jej narástli o 659% na 36,8 mil. €.

07.10.2015 | tomashalas

Celkové výdavky SR na zdravotníctvo v roku 2012 predstavovali 8,1 % hrubého domáceho produktu (HDP). Priemer vyspelých štátov sa pohyboval na úrovni 9,3 % HDP. Komparované krajiny vykazovali celkové výdavky nad priemerom EÚ (Rakúsko 11,1 %, Nemecko 11,3 % a Dánsko 11,0 % HDP). Rozdiel SR je nižší ako priemer EÚ28 o 0,6 percentuálneho bodu. Najviac na zdravotníctvo dáva Švajčiarsko (11,4 %), Holandsko (11,8 %) a Francúzsko (11,7 %). Údaj o celkových výdavkoch na zdravotníctvo na osobu v parite kúpnej sily preukazuje, že Rakúsko, Nemecko a Dánsko dávajú až o cca 130% viac financií na zdravotníctvo ako SR.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.