Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vlaňajšok bol dobrý, rok 2015 môže byť ešte lepší

14.10.2015, 10:45 | Jozef Prosnan | © 2015 News and Media Holding

Autobiznisu na Slovensku sa aj v tomto roku darí. Za prvých osem mesiacov policajné štatistiky zaznamenali 51 039 nových registrácií.

 • Tlačiť
 • 0

To znamená 6,6-percentný rast oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Pritom už rok 2014 bol mimoriadne priaznivý. Predaj nových osobných áut dosiahol druhý najvyšší výsledok za posledných desať rokov. Lepšie šli autá na odbyt len v roku 2009, vtedy však dopyt generovalo šrotovné.

Neprehliadnite

Nekonečný súboj Hyundai – Kia

Rebríčku značiek podľa počtu registrácií aj v roku 2015 bezkonkurenčne dominuje Škoda. Prvých osem mesiacov uzatvorila s trhovým podielom 21,5 percenta. S odstupom nasleduje tiež ako zvyčajne Volkswagen. Na tretiu priečku sa vyšvihol Hyundai, aby z nej vytlačil koncernovo spriaznenú značku Kia. Zdá sa, že tento súboj nadobúda v slovenských podmienkach formu nekonečného príbehu. Každý chvíľku ťahá pílku, pritom obom sa darí.

Nemecké prémiové značky vo svojich trhových segmentoch aj naďalej tvrdia muziku. Obsadili miesta v druhej desiatke v poradí BMW, Mercedes-Benz a Audi. Nová akvizícia – francúzska značka DS, ktorá sa vymanila spod Citroëna, odštartovala povzbudivo. Počtom registrácií sa zaradila za Porsche a Lexus, ale pred Alfu Romeo a Jaguar.

Rebríček najžiadanejších modelov 1/2
Rebríček najžiadanejších modelov 1/2
PRAMEŇ: Združenie automobilového priemyslu SR

Väčšina si polepšila

Z 38 značiek zastúpených na tunajšom trhu 23 (teda väčšina) dosiahlo lepší výsledok ako v rovnakom období 2014. Na druhej strane, aj v prvej desiatke najpredávanejších značiek registrujeme také (VW, Kia, Citroën), ktoré si medziročne pohoršili. Do centra pozornosti sa dostáva najmä

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Špeciál Fleet

Tagy predaj áut, suv

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.