Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kaliňák: Urobil som dobrý obchod pre štát

17.05.2017 | Xénia Makarová | Ján Kováč

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

29.10.2015 | citatelTrendu

Reforma ESO to je taká sľubotechna našich politkov, pritom práve nedávno sa objavila správa že opačne, úradníkov pribudlo. Ale papier znesie veľa, všakže p. Kaliňák?

Že to politici myslia s efektivitou vážne, ma presvedčia až keď prejde reforma samospráv, zrušia sa VÚCky (alebo minimálne sa zníži ich počet na 3+BA), prekope sa financovanie a komptencie, pretože od zavedenia Nižňanského reformy tu máme ešte väčší bordel ako predtým a nik to nerieši. Politici majú síce žvásty plné efektivity, ale "uprataní straníci" sú im prednejší ako efektívny štát a samospráva.

Politici, než by obciam dopriami samostatnosť a dostatok peňazí na vlastný chod ale aj zodpovednosť, radšej rozdávajú predvolebné dary na opravu ciest, výstabu ihrísk a pod. Stanovte pravidlá na zlučovanie malých obcí, stanovte im právomoci a dajte k tomu financie. Samospráva je samospráva od toho, aby sa sama starala o región.

Osobne si viem predstaviť silnejšie okresy miesto zrušených krajov ako to majú vo Švajčiarsku. Prečo konečne nezrušiť zbytočné úrady a neurobiť poriadok? Úspory po kvalitnej reforme by mohli byť v miliónoch.

30.10.2015 | Roman Kanala

Tí istí autori Ján Kováč a Xénia Makarová napísali skvelý kus investigatívneho textu: Keď Kaliňák ručí hlavou.

Ako to všetko bolo so starou Ikeou, pozemkami a ústnou Kalidohodou.
http://www.etrend.s...

17.05.2017 | Pavol1

štát som ja - evidentne si myslí Kaliňák tak si to myslel Ľudovít XIV. Mafián ministrom vnútra tak to nemajú ani v Ugande. Slovakistan.

17.05.2017 | olivertwist

starú, odpísanú, hrdzajú krabicu kúpil za 3x predraženú cenu, balkánsky podvodník kali.nič

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.