Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Richard Rybníček: Potrebujeme funkčný štát

27.12.2015 | Tomáš Czwitkovics | Zuzana Devera

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

28.12.2015 | LPB

"...som si z kompromisu nechal nanominovať človeka, ktorého odporúčala politická strana."
"Preto som aj skeptický voči rečiam niektorých aktivistov, že na všetky pozície by sa mali robiť verejné konkurzy. "

Podstatné je, čo sú "všetky pozície".
Takže verejný konkurz spôsobil, že on si vybral straníckeho nominanta?
Trochu nekonzistentné (a nielen toto). Ak mám spojenca/kamaráta a chcem ho vo svojom tíme, prečo by nemohol predstúpiť pred verejnosť a nechať sa "prevetrať"? Problém je, že každý sa dá okydať, keď sa médiám, resp. ich vlastníkom, zachce.

28.12.2015 | Roman Kanala

Je rozdiel, či to je mesto alebo firma. Na mestský úrad si starosta dosadí, koho chce. Ale zastupiteľstvo meniť nemôže, to je zvolené priamou voľbou rovnako ako on sám. Často sa zabúda na to, že nie starosta je najvyšším predstaviteľom, ktorý tvorí politiku obce, je ním zastupiteľstvo. Starosta môže nanajvýš nesúhlasiť, nepodpísať, poslať kontrolóra, robiť obštrukcie, ale nie je paša ako predseda vlády.

Zas vo firme má voľnú ruku a môže prehlásiť, kým som tu, robím po svojom. Aj v štátnej firme. Ak to robí dôsledne, žiadne politické tlaky ho nerozviklajú. Jednoducho prehlási, že rozriedené to nebude fungovať a ak ho chcú na riadiacom mieste, musia ho nechať riadiť. Keď si niekto kúpil drahého psa, musí ho nechať štekať. Ak začne robiť kompromisy, tak ich potom nebude konca-kraja a tlak zvonku sa stupňuje.

28.12.2015 | citatelTrendu

Objektívne musím povvedať že rybníček na to ide poctivou "mravenčou prácou", nie ako drvivá väčšina našich politikov, ktoré sa chcú hneď akýmkkoľkvek spôsobom pregrcať do parlamentu. rybníček ide zdola, krok za krokom. Aj preto by si možno zaslúžil stať sa lídrom nasledujúcich volieb, jeho myšlienky silnejších regiónov na úkor silného štátu majú rácio.

28.12.2015 | @@@

tak teraz je zbytočne o tom lamentovať ...sňad možno o 4 roky teraz je už neskoro pre neho aj pre jeho stranu možno keby sa spametal pred pol rokom ešte by to stihol :P

28.12.2015 | HromBlesk

Tiež mu celkom verím, aj ked v ničom nerúhlasím, ale hlas by som mu dal.

28.12.2015 | Motylx

V ničom s ním nesuhlasis, ale hlas by si mu dal?
☺ ☺ ☺
To je nejaký masochizmus uvedomeleho voliča

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.