Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kriminalisti prešetrujú dary, obce sa bránia

27.11.2015 | Zuzana Devera

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

27.11.2015 | Ivan Schultz


Akože dary, lebo však určite by darcovia dali aj v prípade, ak by v danej obci nechceli stavať.
Akože dobrovoľné dary, žiadne vydieranie, to je len zhoda náhod, že darcovia súčasne žiadali úradníka o rozhodnutie, bez ktorého nemohli zveľaďovať či riadne užívať svoj súkromný majetok.
Akože účelová kriminalizácia...
...
Rurálna spoločnosť, kde sa len akože hráme na demokraciu, kde akože platí právo a pre niekoho len akože povinnosť.

27.11.2015 | Juraj Suchánek

Minuly tyzden schvalil SMER zakon o miestnom poplatku za rozvoj. Teraz sa uz budu moct poplatky vyberat legalne. Zial v zakone je vynimka ze sa netyka rodinych domov do 150 m2. Takze v obciach problemi ostanu, aj ked starostovia mozno dufaju v zmysel zakona. Ten zakon ma mnoho nebezpecnych chyb a toto je len jedna z nich

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.