Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najvyťaženejšia onkológia predala neoficiálne parkovisko

Pacienti, zvyknutí parkovať v okolí bratislavského Národného onkologického ústavu (NOÚ) na Kramároch, budú musieť nechať svoje autá doma. Istejšia pre nich bude mestská hromadná doprava, pre tých so zhoršenou imunitou po chemoterapii taxík. Ústav totiž predal pozemky, ktoré ľudia využívali ako neoficiálne parkovisko.

06.12.2015, 18:30 | © 2015 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Až v lese

Na predaj upozornilo TREND Občianske združenie Kramáre. Ako hovorí jeho predseda Peter Zálešák, ústav k tomuto kroku pristúpil, aj keď parkovacích miest je v okolí už v súčasnosti málo. „Stále sú tam autá. Ľudia využívajú každý priestor. Parkujú na ceste, na súkromných pozemkoch, parkujú až v lese,“ hovorí.

Podľa kúpnej zmluvy sa nemocnica vzdala dvoch pozemkov s rozlohou 579 štvorcových metrov. Jeden predaný pozemok je podľa ústavu nespevnená svahovitá a zarastená plochá s viac ako päťmetrovým prevýšením. „Keďže zo stavebného hľadiska išlo o problematický svahovitý pozemok, ani sme na ňom neplánovali vybudovať parkovisko. Išlo by o neprimerane náročnú finančnú investíciu,“ dodáva hovorkyňa NOÚ Viktória Vasilenková.

Neprehliadnite

Na hornom cípe pozemku podľa nej parkovali nielen pacienti, ale aj majitelia okolitých rezidencií a najmä zamestnanci firmy, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti.

Firiem je v okolí niekoľko. Medzi nimi aj spoločnosti P. Zálešáka. Ten reaguje, že majú vlastné garáže. Tiež tvrdí, že podľa katastrálnych máp zasahuje pozemok, ktorý ústav predal, aj do oficiálneho asfaltového parkoviska: „Nepredali teda len neoficiálne parkovisko, ako tvrdia, ale aj časť oficiálneho.“ Ústav to popiera.

OZ Kramáre do neoficiálneho parkoviska investovalo desaťtisíc eur počas úprav okolitej komunikácie, hoci to s nemocnicou nemalo zmluvne ošetrené. Šéf NOÚ Jozef Dolinský rozhodol, že pozemky neslúžia a ani nebudú na plnenie úloh ústavu, a predal ich ako prebytočný majetok. Za 99-tisíc eur. NOÚ zdôrazňuje, že ide o vyššiu cenu, ako určili znalci. Jeden ohodnotil pozemky na 98,9 tisíca eur, druhý na 98,5 tisíca eur.

Pozemky predali eseročke Techno Solution, ktorá podľa kúpnej zmluvy ako jediný záujemca 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy Kramáre, parkovanie, zdravotníctvo

Súvisiace články

Ako sa žije deťom na onkológii

Ako sa žije deťom na onkológii Novinárska cena 2015

Článok získal na Novinárskej cene 2015 Cenu Asociácie vydavateľov tlače | Skutočný príbeh o tom, ako funguje život na okologickom oddelení na Kramároch 3

Scylla Laššáková a Charybda Mamojka

Najbezpečnejšie investície? Firmy tridsiatnikov

Manažment bez dôvery je cesta do pekla

Finančníci z pozadia nováckej chemičky žalujú štát

Diskusia (0 reakcií)