Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo má Santana so Slovenskom? Hrá na elektrónkach z Kysúc

12.12.2015 | Jozef Andacký

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

13.12.2015 | LPB

Outsourcing. Presne toto sme roky kritizovali v našom koncerne. Lenže ak sa v automobilovom priemysle deje smerom na Slovensko, ak rastie počet subdodávateľov tu, ak rastie podiel komponentov vyrobených tu, ak sa im dokonca rozširuje počet zákazníkov, znamené to postupné zvládanie tochnológií a know-how.
Nečudoval by som sa, keby do 10 rokv prišla nejaká slovenská firma so svojou značkou, lebo všetky komponenty budú vyrábané tu. Samozrejme nie nejaká tuctovka, lebo výrobných kapacít je vo svete už dlhodobo nadbytok. Myslím nejakú špecialitku... ako tie elektrónky. Prepáčte malý záchvat optimizmu, to bolo asi tým článkom:-)

13.12.2015 | tono.hajduk

dovodmi presunu aut. priemyslu na svk su predovsetkym cena prace, ine prava zamestnanca a tiez fakt, ze vyvoj na trhu s autami (elektromobilita, car sharing, hr. doprava) vchadza pravdepodobne do turbulentnrho obdobia.

JJ electronic drzim palce a mozme som hrdy, ze takato vyroba na Slovensku je, na podobne vyrobky maju Slovaci talent. Miesto dotacii vyrobnych liniek si zasluzia danovu ulavu prave spolocnost podobneho typu.

13.12.2015 | Roman Kanala

Dôvodmi presunu produkcie na Zlodejsko je (bola) predovšetkým rovná daň vo výške 19%. Ešte aj dnes je diferenciál zdanenia v materskej krajine a cieľovej krajine systematicky pozitívny. Ale to najdôležitejšie je prístup na trh EÚ, lebo bez toho by chodili investori do Brazílie. Často sa to berie ako samozrejmosť, ale je to podmienka dostať sa na zoznam potenciálnych výrobných lokalít.

Po zdanení je lacná a kvalifikovaná pracovná sila je na druhom mieste. Dodávatelia a know-how sú tiež dôležité. Infraštruktúra pomenej, ale ako vidíme, investori sa zastavia tam, kde končí diaľnica.

O význame zdanenia som napísal môj prvý blog na eTrend
http://blog.etrend....

13.12.2015 | LPB

Výška dane z príjmu nie je pre nich dôležitá, lebo ten zisk, čo si tu zdaňujú, si prísne strážia. Rôzni papieroví priekupníci si krochkajú blahom. Ale nie na Slovensku. Tu to tak bolo kedysi, keď sa tunelovali lacno skúpené š.p. Nakupovalo i predávalo sa cez sprostredkovateľskä firmy vlastnené tými istými privatizérmi. A tam (dnes) sa silno (medzinárodne) optimalizuje. Juncker by iste vedel poradiť.

13.12.2015 | som z ba

pánko je tak "trochu" narcis. Ale nevadí, nech sa mu darí

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.