Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Merkelová oblieta zemeguľu: za mier

11.02.2015, 10:59 | ČTK | SITA | jt | lehu

Aktuality svet

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Svet

Merkelová oblieta zemeguľu: za mier

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou nemožno vyriešiť vojenskými prostriedkami. V posledných dňoch tieto slová zopakovala nemecká kancelárka Angela Merkelová často. Aj v pondelok po rokovaní s kanadským premiérom Stephenom Harperom, s ktorým sa stretla pár hodín po rokovaní s prezidentom USA. Barack Obama povedal, že uvažuje o predaji protitankových prostriedkov a ďalších obranných zbraní Ukrajine, ale žiadne rozhodnutie v tomto smere nepadlo. A. Merkelová sa však rozhodne postavila proti dodávkam zbraní Ukrajine: „Dúfam, že budeme schopní vyriešiť tento konflikt diplomatickými prostriedkami, pretože vojensky ho vyriešiť sa nedá.“ Cesta A. Merkelovej do Washingtonu a Ottawy nasledovala po rokovaniach, ktoré viedla minulý týždeň spolu s francúzskym prezidentom Françoisom Hollandeom s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom v Kyjeve a ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve. Všetci štyria predstavitelia by sa mali stretnúť v stredu v Minsku a rokovať o mierovom pláne. Znepriatelené strany na Ukrajine v posledných dňoch, naopak, zvýšili svoju aktivitu. Snažia sa získať maximálnu časť územia, aby si zaistili čo najsilnejšiu pozíciu pred rokovaním v Minsku.

Zdroj: SITA/AP

Ameriký boj proti Islamskému štátu

Prezident USA Baracka Obamu požiada Kongres o formálne udelenie právomoci použiť vojenskú silu proti militantno- -extrémistickej skupine Islamský štát (IŠ), ktorá ovládla veľké časti Sýrie a Iraku. Podľa vyjadrenia šéfky klubu Demokratickej strany v Snemovni reprezentantov Nancy Pelosiovej by malo mať oprávnenie platnosť tri roky. Spojené štáty začali na základe rozhodnutia B. Obamu ešte v auguste podnikať nálety proti IŠ v rámci medzinárodnej koalície, čo podľa niektorých členov Kongresu môže predstavovať prekročenie prezidentských právomocí daných ústavou. Biely dom však označuje doterajší boj proti skupine za legálny a odkazuje na oprávnenia Kongresu, prijaté v roku 2001, a týka sa boja proti al-Káide a spriazneným skupinám, druhé z roku 2002 bolo podkladom pre vojnu v Iraku.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Svet

Súvisiace články

Zaľúbený do drahej diaľnice

Zaľúbený do drahej diaľnice Novinárska cena 2015

Článok získal Novinársku cenu 2015 za najlepší analytický príspevok | Minister dopravy Ján Počiatek chce pri Bratislave postaviť najdrahší a najväčší diaľničný projekt v slovenskej histórii. 1

Hudba v luxusnej kvalite: HRA o uši

Konšpirácie sú súčasťou ľudskej mysle

Fiasko a debakel

Obchvat prispeje k rozširovaniu Bratislavy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.