Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ferrero v nebi, firma na rázcestí

25.02.2015, 10:22 | Marek Legéň | © 2015 News and Media Holding

Šéfovia popredných svetových výrobcov cukroviniek na Valentína spozorneli. Na komerčný prínos sviatku zaľúbených, ktorí sa zvyknú obdarovať aj sladkým prekvapením, si už zvykli. Do uší sa im však tentoraz dostala zvesť, ktorá ich len ťažko mohla nechať chladnými.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Vo veku 89 rokov zomrel najbohatší Talian Michele Ferrero, majiteľ rovnomennej firmy s portfóliom plným sladkých produktov. Najväčší cveng vo svete má orieškovo-čokoládová nátierka Nutella.

Okolo rodinnej firmy sa už točili viacerí potenciálni kupci, no práve jej hlava, starý pán Michele, stála neoblomne v ceste akémukoľvek spojeniu s konkurenciou. Krátko po smrti patriarchu sa začali vracať špekulácie, či predsa len atraktívna nevesta nevopchá hlavu do chomúta. Núdzou o nápadníkov by rozhodne netrpela.

Oriešky namiesto kakaa

Cukrovinkársky biznis Ferrerovcov sa zrodil počas druhej svetovej vojny, keď si Micheleho rodičia otvorili cukráreň v meste Alba neďaleko Turína. Otec Pietro chcel vyrobiť dobrotu podobnú čokoláde, ktorá by bola chutná a zároveň cenovo dostupná. Vymyslel recept na pochúťku pomenovanú pôvodne gianduja, z ktorej sa neskôr vyvinula Nutella. Jej základom boli lacnejšie lieskové oriešky namiesto vtedy vzácneho a drahého kakaa. Piemontská oblasť, kde leží zhruba tridsaťtisícová Alba, nimi oplývala.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.