Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Grécka pauza

25.02.2015, 10:22 | Jakub Dospiva

Názor | Padla kosa na kameň, chcelo by sa povedať. Výsledok súboja medzi charizmatickým gréckym ministrom financií Janisom Varufakisom a jeho nemeckým kolegom Wolfgangom Schäublom nedopadol pre zástupcu Atén najlepšie.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy

Názory

Nová grécka vláda minulý týždeň požiadala o štvormesačné predlženie záchranného programu, ktorého zrušenie bolo stredobodom ich predvolebných sľubov.

Pre premiéra a lídra strany Syriza Alexisa Tsiprasa to môže znamenať začiatok problémov v jeho vlastnej politickej strane. Jeho výrazný europoslanec, už viac než deväťdesiatročný Manolis Glezos, v otvorenom liste výsledok niekoľkotýždňovej Varufakisovej snahy strhal: „Po voľbách mala byť prvým zákonom zrušená Trojka a jej dôsledky. Uplynul mesiac a sľub stále nie je splnený. Škody a ďalšie škody. Za seba žiadam grécky ľud o prepáčenie, že som sa na tejto ilúzii podieľal,“ napísal M. Glezos. Radikál gréckej vládnej strany dodal, že medzi utlačovateľmi a utlačovanými nemožno hľadať kompromis. „Jediným riešením je sloboda,“ napísal.

Samit sa odohrával už po krachu prvej, mimoriadne zvolanej schôdzky euroskupiny, teda ministrov financií krajín platiacich eurom. Najneskôr tam musela grécka strana pochopiť, čo bolo počuť z Berlína a niektorých ďalších hlavných miest už dlhšie – pri všetkom našom rešpekte vôle gréckych občanov prejavenej vo voľbách splňte, k čomu sa vaša krajina zaviazala, keď jej Európska komisia, ECB a MMF pomohli z ťažkostí.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Tagy Názory

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.