Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Korupčného lekára treba udať. A vyhýbať sa mu

26.02.2015 | Mária Hunková

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

26.02.2015 | Daniel Jankech

Nuž neviem pán Visolajský .
Všimol som si, že lekárski odborári chcú potláčať korupciu. Aj inak ako prázdnymi rečami?
Čo tak keby sa Vaši členovia aj v tej žilinskej nemocnici trochu rozhýbali. Ale to bude ťažké však. .. ak boli kamoši " zo strany"
Ani toto asi nestačí: http://blog.etrend....
.

26.02.2015 | Daniel Jankech

Ach prepáčte, tu je link na článok, dal som predtým diskusiu: http://blog.etrend....

28.02.2015 | Marian Faktor

Pán Visolajsky, ak má byť diskusia vecná používajme fakty. Najväčší odliv poistencov mala VšZP v roku 2006, keď odišlo takmer 450 tis poistencov.
Je pravdou, že aj v roku 2011 mala VšZP pokles poistencov o takmer 62 tis., čo bolo 1,78% z jej počtu poistencov.
Prečo? VšZP som preberal v závere roka 2010, keď tvorila mesačnú stratu vo výške 7 mil € a celková strata za rok 2010 bola vo výške 120 mil €. Aby sme sa vyhli nútenej správe, museli sme realizovať mnohé ozdravné opatrenia. Boli sme v krízovom režime, ktorý kontroloval Úrad pre dohľad. Zrušili sme 300 pracovných miest (11%), prevádzkové náklady boli o 14% nižšie ako predchádzajúci rok (mimochodom najnižšie v histórií VšZP) a zvýšili sme úspešnosť výberu poistného o 2 percentuálne body.
Za rok 2011 vykázala VšZP kladný hospodársky výsledok +5,7 mil. eur a vo svojom pozitívnom hospodárení pokračovala aj v roku 2012. Po 19 mesiacoch sme odovzdali ozdravenú spoločnosť s vyrovnaným mesačným hospodárením a dostatočnou hotovostnou rezervou na bankových účtoch.

01.03.2015 | JozefBalaz

Pán Faktor, to šetrenie sa netýkalo len vnútorných rezerv VśZP, ale rušili sa lôžka a celé oddelenia, to bol asi hlavný dôvod "zázračného" šetrenia. To k tej vecnej diskusii a faktom.
http://aktualne.atl...

V Banskej Bystrici mala zaniknúť psychiatria na základe nepravdivých údajov o obsadenosti lôžok a napriek tomu, že krátko predtým zavreli psychiatrické oddelenia vo Zvolene a Brezne... Aj jediné špecializované oddelenie na liečbu gamblingu zaniklo.
http://bbonline.sk/...
(Koloval vtedy taký vtip, že psychiatrické lôžka netreba, pretože pacientov už umiestnili do administratívnej budovy...)

Nezazmluvnenie prvej cirkevnej špecializovanej nemocnice postavenej z cirkevných financií (Mammacentrum Sv. Agáty) bolo tiež šetrením... až kým sa nedostala do vlastníctva Penty, potom už výkony boli uhrádzané - ako o tom vtedy písal Trend. (Článok už v archíve nenájdete...)

02.03.2015 | Martin58

Pán doktor bol som v rokoch 2010 až 2012 finančným riaditeľom VšZP a členom jej predstavenstva. Nikdy som nemal ani nemám vazby na finančné skupiny, ktoré sú aktívne v zdravotníctve. Za ten čas sme sa snažili zabrániť nútenej správe nad VšZP, ktorá reálne hrozila. Podarilo sa nám to, hoci sme museli loptu vykopávať z bránkovej čiary. Čo sa týka úbytku poistencov, robili sme marketingové kampane na získavanei nových klientov a udržanie doterajších. Počty odchodov mi nepripadajú vysoké, sú za posledné roky podobné a mne pripomínajú situáciu v bankovom sektore, kde kedysi dominantná Slovenská sporiteľňa, postupne strácala svoj podiel na trhu v dosledku konkurenčného tlaku. Čiže takýto proces je úplne prirodzený. V prípade zdravotných poisťovní je súčasný trhový podiel VšZP stále veľmi vysoký -až neobvykle.

04.03.2015 | mino6

Hmmm a čo s korupčnými politikmi ktorý kradnú sto a tisícnásobne viac, tých dúfam doporučíte vešať, má pravdu?

04.03.2015 | mino6

Hmmm a čo s korupčnými politikmi ktorý kradnú sto a tisícnásobne viac, tých dúfam doporučíte vešať, mám pravdu?

06.03.2015 | bratislavcan123

politici radi rozdúchavajú u ficovoličov vášne o úplatnosti lekárov, ale hlavne sa odpútava pozornosť od politikov, o ktorých sa ani veľmi nedá povedať, že by boli úplatní, ale sú priamo zlodejmi a to v rozsahu, o akom sa "úplatným" lekárom ani nesníva

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.